Ogłoszenia na niedzielę Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia na niedzielę Najświętszej Trójcy

W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku uroczystość ta ma szczególny charakter, ponieważ,
w tym dniu rozpocznie się w naszej diecezji ROK EUCHARYSTII, zakończony kongresem eucharystycznym.

Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali o 7.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Procesja eucharystyczna dla całego miasta odbędzie się w tym roku po południu i rozpocznie się Mszą św. o 17.00 po której wyruszymy z Najświętszym Sakramentem do kościoła św. Jacka (miejsce cudu eucharystycznego). Tam odbędzie się nabożeństwo uwielbieniowe z udziałem naszego katedralnego zespołu „Cantus Mirabilis” oraz kwartetu smyczkowego „Sonus Animae”.

W związku z tym dwie ważne informacje: przed południem nie będzie procesji; natomiast wieczorna Msza św. rozpocznie się wyjątkowo o 17.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach, tym bardziej że wierzących obowiązuje w tym dniu udział w Eucharystii. Prosimy o udział w procesji całej służby liturgicznej, zwłaszcza szafarzy Komunii św. Zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne w uroczystych strojach. Bractwo św. Józefa i Apostolat Maryjny zapraszamy w ich strojach. Prosimy o zabranie na procesję sztandarów.

Procesja odbędzie się w zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

****

Dzisiaj w naszej parafii odbywa się uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o 9.30 i 11.30. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie całej parafii.

****

We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, na które zapraszamy o godz. 18.00. W czasie Oktawy Bożego Ciała będą połączone z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.

W tym roku nabożeństwa czerwcowe będą miały szczególne znaczenie w związku z planowanym aktem oddania całej Polski Najśw. Sercu Jezusa, który odbędzie się 11 czerwca. W związku z tym w Katedrze planujemy dwa dni przygotowania 9 i 10 czerwca, o czym dokładnie poinformujemy w najbliższą niedzielę. Już jednak dzisiaj zapraszamy do udziału.

****

W poniedziałek obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a środę (2.06.) wspomnienie Najśw. Maryi Panny Łaskawej z Krzeszowa i 24 rocznicę wizyty papieża św. Jana Pawła w Legnicy.

****

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30, a w sobotę zapraszamy na comiesięczną Mszę św.
i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

Pragniemy poinformować, że w sobotę w Legnickim Polu rozpocznie się oficjalnie proces beatyfikacyjny Księcia Henryka Pobożnego, syna św. Jadwigi Śląskiej, który oddał życie za wiarę podczas bitwy pod Legnicą w 1241 r.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 17.00 w tamtejszej bazylice. O łaskach otrzymanych za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka prosimy informować Legnicka Kurię Biskupią.

****

W sobotę podczas Mszy św. o 12.00 Ksiądz Biskup wyświęci dwóch pierwszych w naszej diecezji żonatych mężczyzn na stałych diakonów.

****

W przyszłą niedzielę, jak co roku, do Katedry przybędzie pielgrzymka dawnych mieszkańców Nadwórnej, aby uczcić Obraz Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei. Przy okazji przypominamy, że nabożeństwa do Matki Bożejz Nadwórnej odbywają się w naszej Katedrze zawsze w IV sobotę miesiąca
o 9.00.

****

We wtorek przypada Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dzieci o godz. 18.30

****

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00.

****

Dwa zaproszenia z parafii św. Jana Chrzciciela:

1) na czuwanie nocne z 4 na 5 czerwca „Ogień dwóch Serc”, organizowane przez Ruch Światło-Życie (szczegóły na plakacie)

2) na nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola 5 czerwca; początek o godz. 21.00 (szczegóły na plakacie)

 

udostępnij

Warto również zobaczyć