Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas przyjmowania Komunii Św. Wielkanocnej.

***

W najbliższy czwartek (11.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która zobowiązuje wierzących do udziału w Eucharystii. Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali w tym dniu o godz. 7.30, 10.00, 13.00 i 18.30. Mimo dnia świątecznego nie będzie Mszy św. o 11.30; natomiast główna Msza św., pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego, będzie sprawowana w Katedrze o 10.00; po niej wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Jej trasa będzie wiodła jedynie wokół Rynku. Co prawda nie ma limitu ilości wiernych biorących udział w procesji, ale należy ściśle przestrzegać obowiązujących zasad: zakładamy maseczki zasłaniające usta i nos oraz zachowujemy 2-metrową odległość od siebie, poza rodziną mieszkającą razem.

***

W dniu Bożego Ciała zapraszamy także na modlitwę poranną Kościoła – jutrznię, o godz. 7.00, a o godz. 18.00 na nabożeństwo czerwcowe.

***

Z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa związana jest tzw. Oktawa Bożego Ciała. W związku z tym od piątku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry o godz. 18.00, a po nabożeństwie na Mszę św. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków bractwa i wspólnot parafialnych.

***

Po zakończeniu Oktawy, w następny piątek (19 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu planujemy uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. z udziałem katedralnego zespołu śpiewaczego i z akompaniamentem instrumentów smyczkowych. Bliższe informacje podamy w niedzielę. Nabożeństwo to będzie początkiem wznowienia adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

***

W związku z Bożym Ciałem, przypadającym w II czwartek miesiąca, nie będzie comiesięcznej adoracji „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”. Na adorację zapraszamy w następny piątek (19 czerwca)

***

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca i związane z nim nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wyjątkowo nie wieczorem, ale po Mszy św. o 9.00. Będzie ono połączone ze zmianą tajemnic różańcowych.

***

W najbliższą niedzielę (14.06.), podczas Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup włączy dorosłych, którzy pragną przyjąć chrzest do katechumenatu. Mszę św. poprzedzi o 9.45 katecheza wprowadzająca w ten obrzęd, na którą zapraszamy.

***

Na placu przed kościołem możecie Państwo spotkać harcerzy, którzy będą kwestować na organizowaną przez nich pomoc naszym Rodakom za wschodnią granicą. Harcerze mają na to zgodę Księdza Biskupa. Popieramy tę akcję.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć