Ogłoszenia na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej

Rozpoczęty Wielki Tydzień wprowadza nas bezpośrednio w święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela. – szczyt i źródło całego Roku Liturgicznego. Dokładny przebieg uroczystości paschalnych w Katedrze jest umieszczony na stronie internetowej oraz w gablocie. Pragniemy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze odsłony Liturgii:

Wielki Czwartek – 14 kwietnia: 18.30 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – 15 kwietnia: 18.30 – Liturgia Męki i Śmierci i Pogrzebu Pana

Wielka Sobota – 16 kwietnia: 21.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną; prosimy przynieść ze sobą świece.

Dodatkowo w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do udziału w Liturgii Godzin (Jutrznia z Godziną Czytań), a o godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

****

W najbliższą Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. sprawujemy jak w każdą niedzielę. Jutrznia jak zwykle o 7.00, natomiast nieszpory chrzcielne, kończące Święte Triduum, będą sprawowane o 16.30Dodatkowo o godz. 18.00 w Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na kolejne nabożeństwo Nowenny przed Świętem Miłosierdzia, którą rozpoczynamy w Wielki Piątek.

****

Ponadto w Wielki Czwartek o 10.00 Ksiądz Biskup Legnicki w koncelebrze z Prezbiterium naszej Diecezji będzie sprawował Mszę Św. i poświęci oleje: Krzyżmo, olej katechumenów oraz olej chorych, które będą używane przy sprawowaniu sakramentów w ciągu całego roku; odbędzie się także odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.

****

Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.

****

Święcenia pokarmów w Katedrze w Wielką Sobotę odbędą się od 10.00 do 13.00 co pół godziny. 

****

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje, a w Wielką Sobotę do wieczornej Liturgii jest zalecany post ścisły i wstrzemięźliwość.

****

Kancelaria parafialna w Wielką Sobotę i we wtorek po świętach będzie nieczynna.

****

Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Świętym Triduum będzie w Katedrze jeszcze w poniedziałek wtorek i środę od 18.00 do 19.00.

****

W najbliższą niedzielę (17 kwietnia) przypada dzień imienin ks. Roberta. Mszę św. w intencji Solenizanta będziemy sprawowali w Wielką Sobotę o 21.00. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

****

Planowana jutro kolejna katecheza przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII jest odwołana.

****

Dobiegający końca Wielki Post, kierował naszą uwagę na bliźnich będących w potrzebie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w różne formy organizowanej przez parafię pomocy. Jeszcze w tym tygodniu można składać trwałe produkty żywnościowe oraz ofiary pieniężne na pomoc ubogim. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki żywnościowe rodzinom znajdującym się na parafialnej liście ubogich. Będą one wydawane w sobotę od 14.00 do 15.00 w przedsionku pod portalem „Trzech Króli” od strony rynku.

Dziękujemy także za dary żywnościowe składane w biurze Duszpasterskiego Domu Miłosierdzia, przeznaczone na pomoc Uchodźcom. Dziękujemy także za ofiary pieniężne na ten cel, zbierane dzisiaj do puszek po Mszy św. w całej diecezji.

Żywność będzie wydawana Uchodźcom w poniedziałek od 16.00 do 18.00 i we wtorek od 10.00 do 12.00 w domu parafialnym W tym czasie można także przynosić tam żywność z przeznaczeniem na ten cel. Żywność można także składać dzisiaj do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego.

udostępnij

Warto również zobaczyć