Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

***

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami państwowymi, we Mszy św. może uczestniczyć jedynie 5 osób, nie licząc tych, którzy bezpośrednio posługują w liturgii.

Msze św. w Katedrze sprawujemy według porządku niedzielnego tzn. o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00.

Jednocześnie w tych samych godzinach sprawujemy Mszę św. w domu parafialnym (sala nr 4), dla kolejnej grupy pięcioosobowej, gdyby zaszła taka potrzeba.

Być może od Niedzieli Zmartwychwstania (tj. 12 kwietnia), zostanie przywrócone poprzednie rozporządzenie, zezwalające grupie 50-cioosbowej na jednorazowe wejście do kościoła na Mszę św. Jednak w tej kwestii należy śledzić informacje dotyczące zgromadzeń o charakterze religijnym, jakie zostaną podane w mediach.

Podobne zasady obowiązują podczas Świętego Triduum Paschalnego.

***

Liturgii świętego Triduum Paschalnego będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki przy udziale jedynie 5 osób, nie licząc posługujących w Liturgii bezpośrednio.

Porządek Triduum paschalnego w Katedrze:

WIELKI CZWARTEK

18.30 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po Liturgii Katedra będzie otwarta do 24.00 dla wiernych, którzy przyjdą adorować Najświętszy Sakrament w tabernakulum.

WIELKI PIĄTEK

Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tabernakulum od 9.00 do 17.00

18. 30 – Liturgia Męki Śmierci Pana, po Liturgii Katedra będzie otwarta do 24.00 dla wiernych, którzy przyjdą adorować Najświętszy Sakrament w ołtarzu Grobu Pańskiego.

WIELKA SOBOTA

Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tabernakulum od 9.00 do 17.00

21.00 – Wigilia Paschalna

***

Liturgia Triduum paschalnego w Katedrze będzie transmitowana przez telewizję TVT Zgorzelec. Transmisja będzie dostępna na następujących platformach:

– kanele telewizyjnym „Telewizja regionalna TVT”

– na stronie telewizji: tvtzgorzelec.pl/live

– na stronie diecezji: diecezja.legnica.pl

– mediach społecznościowych diecezji: facebook.pl/diecezjalegnicka/live

– Ponadto transmisję Liturgii przeprowadzi Radio PLUS Legnica.

***

Poza Liturgią Triduum Paschalnego w Katedrze będzie można uczestniczyć w modlitwie tych dni poprzez transmisję z kaplicy domu parafialnego, którą znajdziemy na naszej stronie katedralnej katedra.legnica.pl, a będzie to:

WIELKI PIĄTEK

9.00 – Jutrznia z Godziną Czytań

15.00 – Droga Krzyżowa i początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia

WIELKA SOBOTA

9.00 – Jutrznia z Godziną Czytań

***

Zachęcamy do sprawowania Liturgii podczas Triduum Paschalnego w swoich rodzinach według obrzędów liturgii domowej. Przebieg takiej domowej liturgii znajdziemy na stronie diecezji: diecezja.legnica.pl, w zakładce „Święte Triduum Paschalne – materiały”. Znajdziemy tam także obrzęd błogosławienia pokarmów na stole wielkanocnym, którego można dokonać osoba świecka, ponieważ w Katedrze w Wielką Sobotę nie będzie błogosławienia pokarmów.

 ***

Informujemy także, że odwołana zostaje Msza św. trydencka w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

 ***

Przypominamy, że spowiedź jest możliwa jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby księdzu przed Mszą św. w poniedziałek, wtorek lub środę pod numerem 500 245 557. Ponadto w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii do 24.00, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, księża będą w Katedrze na adoracji i jeżeli ktoś pragnie się wyspowiadać, z zachowaniem obowiązujących zasad, to wystarczy poprosić o to dyżurującego kapłana.

***

Mimo trudnych warunków pragniemy wspomóc rodziny niezamożne. Dlatego w środę od 16.00 do 17.00 będziemy wydawać przy domu parafialnym paczki z żywnością na święta, dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej Mamy na to zezwolenie służb sanitarnych i policji. Prosimy jednak usilnie o zachowanie obowiązujących zasad i dostosowanie się do wskazówek wydających dary.

***

Dziękujemy za ofiary materialne na rzecz parafii, przesyłane na konto parafialne, którego numer podany jest na stronie internetowej oraz indywidulnie indywidulanie w zakrystii.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć