Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii czas paschalny. W przyszłą niedzielę Świętej Trójcy kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

****

Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o g. 18.00. Natomiast w najbliższą sobotę nabożeństwo majowe odprawimy przy Figurze Matki Bożej, która stoi na placu przed domem parafialnym. Figura ta została ustawiona w tym miejscu rok temu (27 czerwca – we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Oddaliśmy wtedy całą parafię pod Jej opiekę w związku z trwającą pandemią. Zatem w najbliższą sobotę, po Mszy św. o 9.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej, prosząc za Jej wstawiennictwem o zakończenie pandemii.

****

Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

****

We wtorek (ostatni miesiąca) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo anielskie i modlitwę wstawienniczą o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

****

W czwartek przypada ustanowione przez papieża Benedykta XVI Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitwy za wszystkich kapłanów. Prosimy zatem naszych Parafian o modlitwę za nas – księży pracujących w parafii katedralnej.

Dodatkową okazją do modlitwy są rocznice święceń, które obchodzimy w tym tygodniu:

– ks. Proboszcz – w środę – 37. rocznica

– ks. Mateusz i ks. Robert – w piątek – 10. rocznica

– ks. Adam – dzisiaj – 1 rocznica

Msza św. w intencji ks. Proboszcza i ks. Adama będzie sprawowana w środę o g. 18.30, a w intencji ks. Mateusza i ks. Roberta w piątek o godz. 18.30.

Ponadto informujemy, że w poniedziałek podczas Mszy św. o 12.00 za dar kapłaństwa będzie dziękował rocznik ks. Rektora naszego Seminarium. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup.

****

W najbliższą niedzielę (30 maja) zaplanowana jest w parafii I Komunia Święta dzieci w dwóch turach:

– I grupa dzieci podczas Mszy św. o 9.30 (Msza św. pół godziny wcześniej!)

– II grupa dzieci podczas Mszy św. o 11.30

W związku z tym:

Próby odbędą się w poniedziałek: tylko grupa II o 16.45 oraz w środę: grupa I 15.30, grupa II 16.45

I spowiedź dla dzieci odbędzie się w piątek o 16.00 (będzie to także okazja do spowiedzi dla rodziców i krewnych).

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność dla osób znajdujących się na naszej parafialnej liście pomocowej w czwartek od 16.00 – 17.00

 

udostępnij

Warto również zobaczyć