Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. w dniu dzisiejszym sprawujemy jak zwykle w niedzielę: o 7.30, 10.00 11.30, o 13.00 i wieczorne o godz. 18.30 i 20.00.

Ponadto o 16.30 sprawowane będą nieszpory chrzcielne pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego, kończące Święte Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w Liturgii Świętego Triduum. Prosimy przynieść ze sobą świece.

****

Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni /tzw. Oktawa/. Jutro, tj. w poniedziałek wielkanocny, Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego, nie ma jedynie Mszy świętego o godz. 20.00.

Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie przeznaczamy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

****

W najbliższą niedzielę, tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

****

Trwa Nowenna przed tym świętem: dzisiaj i jutro zapraszamy na nowennę o g. 18.00, natomiast w pozostałe dni od wtorku do soboty o 15.00.

****

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00, a w piątek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

****

W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei i Msza św. przed Obrazem z Nadwórnej.

****

Wszystkich zaangażowanym w działalność Duszpasterskiego Ośrodka Miłosierdzia (D.O.M.) i tych, którzy chcą się zaangażować jako wolontariusze zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.30. Na spotkaniu omówimy także dalszą pomoc Uchodźcom z Ukrainy.

****

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie sobotę od 11.00 do 12.00.

****

Katolicki Klub Filmowy ICHTYS zaprasza na kolejny seans do kina Piast. Tym razem będzie to poruszająca historia Dyzmy, dobrego łotr ukrzyżowanego wraz
z Jezusem na Golgocie. Film warty obejrzenia. Seans odbędzie się 23. kwietnia o godz. 13.30. Cena biletu 14 zł.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć