Ogłoszenia na Niedzielę Zmarwtchwstania Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę Zmarwtchwstania Pańskiego

Msze św. odprawiamy dzisiaj w Katedrze jak w każdą niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30 oraz 13.00, dodatkowo o 16.00 Msza św. trydencka, a wieczorne o g. 18.30 i akademicka o 20.00

****

Dzisiaj o 18.00 sprawowane będą nieszpory chrzcielne kończące Święte Triduum Paschalne połączone z modlitwą nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w Liturgii Świętego Triduum. Prosimy przynieść ze sobą świece.

****

Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni /tzw. Oktawa/. Jutro, tj. w poniedziałek wielkanocny, Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego: o 7.30, 10.00, 11.30, o 13.00 i 18.30. Ofiary składane jutro na tacę tradycyjnie przeznaczamy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

****

W najbliższą niedzielę, tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: 

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”

Wszystkich, którzy pragną obchodzić to święto zapraszamy do Katedry w najbliższą niedzielę nie tylko na Eucharystię, ale także na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 15.00, z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry, z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemicznych.

Trwa Nowenna przed tym świętem: dzisiaj zapraszamy o 18.00, a od jutra do soboty włącznie zapraszamy na tę modlitwę o 15.00.

W niedzielę Miłosierdzia ofiarami składanymi do puszek można będzie wesprzeć dzieło miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

****

W najbliższy czwartek (II miesiąca) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” z indywidualnym błogosławieństwem. Szczególnie serdecznie zapraszamy małżeństwa i rodziny.

****

Sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej można załatwiać jedynie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub skontaktowaniu się z księdzem po Mszy.

udostępnij