Ogłoszenia na Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia na Święto Ofiarowania Pańskiego

W święto Ofiarowania Pańskiego wspólnota Kościoła dziękuje Bogu za dar życia konsekrowanego. Zechciejmy dzisiaj pamiętać o modlitwie za wszystkie osoby konsekrowane, zwłaszcza za posługujące w naszym mieście i pochodzące naszej parafii. Osoby konsekrowane z całej diecezji przybędą dzisiaj do Katedry o godz. 10.00, aby uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego.

***

Jak co roku, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek, na pomoc siostrom zakonnym z zakonów kontemplacyjnych, czyli takich, które nie opuszczają murów klasztornych, poświęcając się modlitwie za cały świat i żyją z jałmużny. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za wsparcie.

***

Jutro (3.02.) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach mowy i gardła. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się specjalne błogosławieństwo poświęconymi świecami. Natomiast w środę (5.02.) wspominamy św. Agatę, męczennicę. W tym dniu błogosławimy chleb i wodę.

***

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, który jest okazją do szczególnego uwielbienia Chrystusa w Eucharystii i do modlitwy o nowe powołania kapłańskie. Na wieczorną Mszę św. w czwartek przybędzie wspólnota Seminarium Duchownego. Zachęcamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej katedralnej kaplicy adoracyjnej.

***

W najbliższy I piątek miesiąca, poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

***

W piątek o 11.00 grupa wiernych wyrusza na Jasną Górę na nocne czuwanie przed Obrazem Matki Bożej. Polecamy ich modlitwie i prosimy o modlitwę za naszą parafię.

***

W najbliższą sobotę odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i jak zwykle rozpocznie się Mszą św. o 9.00.

***

Duszpasterstwo akademickie zaprasza w czwartek o g. 20.30 na kolejne biblijne spotkanie z cyklu SŁOWO, które poprowadzi ks. dr Piotr Kot.

***

Za tydzień zapraszamy jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na akademicką Mszę Św. o godz. 20.00 w intencji wyboru dobrego męża, dobrej żony oraz
o uświęcenie małżonków.

***

W przyszłą niedzielę, II miesiąca, o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.

***

Parafialny Zespół Charytatywny w czwartek od 16.00 do 17.00 będzie wydawał kolejną porcję żywności dla osób znajdujących się na naszej parafialnej liście pomocowej.

***

Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej organizuje diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu i Watykanu w 100. rocznicę urodzin Papieża św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-21 maja 2020; koszt: 780 zł+150 euro. Szczegółowy program znajduje się na stronie diecezji oraz w gablocie; bliższych informacji udziela ks. Robert.

 

udostępnij