Ogłoszenia na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Ogłoszenia na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy okres ADWENTU, przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowujący nas także do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

***

Na roraty od przyszłego poniedziałku zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych o godz. 6.30, a dzieci o godz. 17.00. Ze względu na trwającą pandemię w tym roku nie będzie spotkań przy kawie po roratach. Tych którzy z obawy przed zakażeniem nie zdecydują się przyjść do kościoła, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. roratniej dzięki transmisji internetowej on-line.

***

Podobnie jak w ubiegłym roku, w okresie Adwentu, czyli od następnego tygodnia, od poniedziałku do piątku, Msza św. wieczorna będzie sprawowana jedynie o 17.00, zatem nie będzie Mszy o 18.30; natomiast w soboty i niedziele bez zmian, czyli wieczorna o 18.30.

***

Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, a po nim na Mszę św. w intencjach polecanych przez wiernych. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub zapisane na kartkach wrzucać do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego.

***

W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca), zapraszamy na kolejne nabożeństwo anielskie. Nabożeństwo rozpoczyna się o g. 18.30 Mszą św. o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, a po niej modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem.

***

We piątek (27.XI) przypada rocznica objawienia Cudownego Medalika. Wiele osób nosi ten znak szczególnej przynależności do Maryi i doznaje Jej szczególnej opieki. Wspólnota Apostolstwa Maryjnego, która w tym dniu obchodzi swoje święto patronalne, zaprasza wszystkich na Mszę św. o 12.00, po której będzie można otrzymać pobłogosławiony Cudowny Medalik.

***

Tradycyjnie już w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone utrzymanie Katedry i przygotowania przedświąteczne ze względu na mocno zmniejszoną tacę niedzielną.

***

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji naszemu Panu Organiście za Jego sumienną służbę naszej wspólnocie parafialnej i katedralnej oraz prowadzonemu przez Niego zespołowi Cantus Mirabilis, jak również wszystkim członkom chóry katedralnego wyrażamy nasze podziękowanie i zapewniamy o modlitwie.

***

W kiosku parafialnym są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy także do nabycia kalendarza na rok 2021 wydanego przez Seminarium Duchowne. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na pomoc naszemu Seminarium. Wszystkim którzy zechcą wspomóc te dzieła charytatywne serdecznie dziękujemy.

 

udostępnij