Ogłoszenia na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Ogłoszenia na uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Akcja Katolicka obchodzi dzisiaj dzień patronalny. Z tej okazji Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki.

****

O godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory. Przypominamy, że o 7.00 w Katedrze sprawujemy także jutrznię.

****

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy okres ADWENTU, przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowujący nas także do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

****

Na roraty od przyszłego poniedziałku zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych o godz. 6.30, a dzieci o godz. 17.00. Ze względu na ciągle trwającą pandemię w tym roku także nie będzie spotkań przy kawie po roratach. Podobnie jak w ubiegłym roku, w okresie Adwentu, czyli od następnego tygodnia, od poniedziałku do piątku, Msza św. wieczorna będzie sprawowana jedynie o 17.00, zatem nie będzie Mszy o 18.30; natomiast w soboty i niedziele bez zmian, czyli wieczorna o 18.30.

****

Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, a po nim na Mszę św. w intencjach polecanych przez wiernych. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub zapisane na kartkach wrzucać do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego.

****

We sobotę (27.XI) przypada rocznica objawienia Cudownego Medalika i rozpoczyna się 9-letnia nowenna przed jubileuszem 200-lecia objawień Cudownego Medalika. Wiele osób nosi ten znak szczególnej przynależności do Maryi i doznaje Jej szczególnej opieki. Wspólnota Apostolstwa Maryjnego, która w tym dniu obchodzi swoje święto patronalne, zaprasza wszystkich na Mszę św. o 9.00, po której będzie można otrzymać pobłogosławiony Cudowny Medalik. Jest to również IV sobota miesiąca, zatem o 9.00 zapraszamy także na nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei i Mszę św. przed cudownym obrazem z Nadwórnej.

****

Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji naszemu Panu Organiście Danielowi za Jego sumienną służbę naszej wspólnocie parafialnej i katedralnej oraz prowadzonemu przez Niego zespołowi Cantus Mirabilis, jak również wszystkim członkom chóry katedralnego i jego dyrygentowi p. Mateuszowi Kazimierskiemu wyrażamy nasze podziękowanie i zapewniamy o modlitwie. Korzystając z okazji przypominamy, że zarówno zespół Cantus Mirabilis oraz chór katedralny przyjmują nowych kandydatów.

****

Tradycyjnie już w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji, ze względu na drastyczne podwyżki energii i gazu w całości przeznaczone będą na opłacenia rachunków z tym związanych.

****

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 w Katedrze.

****

W najbliższą niedziele (28. XI.) w kinie Piast odbędzie się projekcja filmu „Nędzarz i Madame” opowiadający o Adamie Chmielowskim, którzy po duchowej przemianie porzucił malarstwo na rzecz posługi wobec najuboższych i znany jest jako Brat Albert. Seans odbędzie się o godz. 14.00.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć