Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

– W najbliższą niedzielę rozpoczynamy okres ADWENTU, przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowujący nas także do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

– Na roraty od przyszłego poniedziałku zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych o godz. 6.30, a dzieci o godz. 17.00. Podczas tegorocznych porannych rorat zostanie podjęty temat: „Podróż do Serca”. Roraty będą się kończyć spotkaniem przy kawie w domu parafialnym.

– W tym roku, w okresie Adwentu będzie niewielka zmiana w odprawianiu Mszy św.; otóż od następnego tygodnia, od poniedziałku do piątku, Msza św. wieczorna będzie sprawowana jedynie o 17.00, zatem nie będzie Mszy o 18.30; w soboty i niedziele bez zmian, czyli wieczorna o 18.30.

– Tradycyjnie już w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone na renowację katedralnej ambony.

– W każdą niedzielę, poza Mszą św., sprawujemy w Katedrze Liturgię Godzin: o 7.00 Jutrznię, natomiast od dzisiaj powracamy do sprawowania nieszporów o 18.00.

– W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca), zapraszamy na kolejne nabożeństwo anielskie. Nabożeństwo rozpoczyna się o g. 18.30 Mszą św. o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, a po niej modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem.

– We środę (27.XI) przypada rocznica objawienia Cudownego Medalika. Wiele osób nosi ten znak szczególnej przynależności do Maryi i doznaje Jej szczególnej opieki. Wspólnota Apostolstwa Maryjnego, która w tym dniu obchodzi swoje święto patronalne, zaprasza wszystkich na Mszę św. o 12.00, po której będzie można otrzymać pobłogosławiony Cudowny Medalik.

– W sobotę (30 XI) przypada święto Apostoła Andrzeja, brata św. Piotra.

– Zakończył się czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o swoich bliskich zmarłych; dziękujemy zwłaszcza tym, którzy uczestniczyli w modlitwie wypominkowej. Najbliższa sobota to ostatni dzień listopada. O godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych parafian w miesiącu listopadzie oraz za zmarłych poleconych przez wiernych.

– Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klas 2 zapraszamy na spotkanie do Katedry w czwartek o godz. 19.15

 

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA:

– Katechezy przygotowawcze odbędą się w tym tygodniu w Sali domu parafialnego:

– dla kl. 7 A i C SP 10 – poniedziałek godz. 16.00

– dla kl. 7 B SP 10 oraz dla młodzieży z pozostałych szkół – poniedziałek g. 17.00

– dla kl. 6 wtorek godz. 17.00

– dla klas szkół średnich po gimnazjum – poniedziałek g. 19.30

 

PROPOZYCJE DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO „IKONA”

– Grupa teatralna prowadzona przez pana Mateusza Krzyka, aktora legnickiego teatru – poniedziałek, godz. 19.30:

– Dyżur duszpasterza akademickiego – ks. Roberta – przeznaczony na rozmowy lub spowiedź w domu parafialnym – wtorki, godz. 18.00-20.00 (warto wcześniej sprawdzić na stronie daikona.pl czy dana godzina jest wolna)

– Spotkanie z cyklu ALFA. Jest to kurs poruszający tematy związane z fundamentami wiary chrześcijańskiej. Najbliższe, pierwsze spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Czy w życiu jest coś więcej?” – czwartek, godz. 20.30.

 

PRZYPOMNIENIE:

– Dzisiaj o godz. 15.00 w dużym refektarzu domu parafialnego odbędzie się spotkanie służby liturgicznej. Zapraszamy także rodziców ministrantów.

– Natomiast dzisiaj Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

– Rozpoczął się kolejny nabór do chóru katedralnego. Zapraszamy uzdolnionych wokalistów i instrumentalistów Bliższe informacje u ks. Łukasza.

– Od przyszłej niedzieli ministranci będą sprzedawać ręcznie malowane bombki, które mogą stać się pięknym prezentem z okazji zbliżających się świąt oraz sianko na stół wigilijny, chcąc w ten sposób zebrać fundusze na przyszłoroczny wyjazd wakacyjny. Serdecznie zachęcamy do wspierania naszych ministrantów. 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć