Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas przyjmowania Komunii Św. Wielkanocnej.

****

Dzisiaj na Mszę św. o 11.30 zapraszamy rodziny z dziećmi z okazji obchodzonych niedawno Dni Matki, Ojca i Dziecka. Po wspólnej Mszy św.i modlitwie na placu przed Katedrą rodziny zaangażowane w duszpasterstwie parafialnym i we wspólnocie Domowego kościoła przygotowały niespodziankę dla dzieci i rodziców. Zapraszamy.

****

W najbliższy czwartek (16.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która zobowiązuje wierzących do udziału w Eucharystii.

Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali w tym dniu o godz. 7.30, 10.00, 13.00 i 18.30. Mimo dnia świątecznego nie będzie Mszy św. o 11.30; natomiast główna Msza św., pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego, będzie sprawowana w Katedrze o 10.00; po niej wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Rozpocznie się ona na Placu Katedralnym, następnie przejdzie ulicami Najświętszej Maryi Panny, Wrocławską do kościoła Świętej Trójcy, stamtąd ul. Rzemieślniczą i Wrocławską do Kościoła św. Jacka, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji. Członków wspólnot parafialnych prosimy o zabranie na procesję sztandarów. O udział w procesji prosimy także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy też o udekorowanie okien swoich mieszkań, zwłaszcza na trasie przejścia procesji.

W dniu Bożego Ciała, poza Mszą św., zapraszamy także na modlitwę poranną Kościoła – jutrznię, o godz. 7.00, a o godz. 18.00 na nabożeństwo czerwcowe.

****

Z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa związana jest tzw. Oktawa Bożego Ciała. W związku z tym od piątku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry o godz. 18.00, a po nabożeństwie na Mszę św. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Arcybractwa Straży Honorowej, Bractwa św. Józefa i wspólnot parafialnych.

****

W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca zatem o 19.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, poprzedzone Mszą św. o 18.30 w intencjach zbiorowych.

****

W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwa będzie połączona z nabożeństwami czerwcowymi. Zapraszamy szczególnie członków Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa.

****

W piątek, wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie przechowujemy w naszej Katedrze.

****

W najbliższą niedzielę (19.06.), o g. 18.00, w łączności z nabożeństwem czerwcowym, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa.

****

W ramach obchodów 25 rocznicy historycznej Wizyty św. Jan Pawła II w Legnicy 15 czerwca na placu przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Legnicy odbędzie się wielki koncert ku czci Św. Jana Pawła II, podczas którego wystąpi m.in. zespół Golec uOkriestra. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

****

Natomiast w tym samym dniu, czyli w najbliższą środę, ks. Biskup Legnicki o godz. 10.00. będzie sprawował Mszę św. w Katedrze z okazji 30-lecia powstania Radia Plus w intencji pracowników naszej lokalnej rozgłośni. Po Mszy św. przed pomnikiem Jana Pawła II zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Natomiast w parku Miejskim o godz. 12.00 rozpocznie się IX Bieg Papieski. W rywalizacji na różnych dystansach wezmą udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież. Zapraszamy do udziału.

****

W najbliższą niedzielę sprawowana będzie ostatnia przed wakacjami Msza św. o godz. 20.00. Na następną zapraszamy w I niedzielę października.

****

W ramach tegorocznych zmian personalnych w naszej diecezji ks. Biskup Legnicki odwołał z dniem 27 czerwca br. z naszej parafii ze stanowiska wikariuszy ks. Mateusza Rycka i ks. Adama Bogdałę i mianował wikariuszami naszej parafii ks. Mateusza Maleńczuka, dotychczasowego wikariusza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie oraz ks. Artura Jaguszczaka neoprezbitera.

Ks. Mateusz Rycek został mianowany dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego, a ks. Adam Bogdała wikariuszem parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu. Odchodzącym księżom Wikariuszom podziękujemy za dotychczasową sumienną posługę w naszej parafii w niedzielę 26 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.30. Nowych Wikariuszy przywitamy w poniedziałek 27 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.30.

****

Natomiast dzisiaj o godz. 10.00 neoprezbiter ks. Artur Jaguszczak, który odbywał w naszej parafii roczna praktykę i który został mianowany nowym wikariuszem naszej parafii odprawi Mszę św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

udostępnij