Ogłoszenia na uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia na uroczystość Najświętszej Trójcy
 • Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy czas przyjmowania Komunii Św. Wielkanocnej.
 • W najbliższy czwartek (20.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która zobowiązuje wierzących do udziału w Eucharystii. Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali w tym dniu o godz. 7.30, 10.00, 13.00 i 18.30. Mimo dnia świątecznego nie będzie Mszy św. o 11.30; natomiast główna Msza św., pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego, będzie sprawowana w Katedrze o 10.00; po niej wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Rozpocznie się ona na Placu Katedralnym, następnie przejdzie ulicami Najświętszej Maryi Panny, Wrocławską do kościoła Świętej Trójcy, stamtąd ul. Rzemieślniczą i Wrocławską do Kościoła św. Jacka, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości.
  Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji. Członków wspólnot parafialnych prosimy o zabranie na procesję sztandarów. O udział w procesji prosimy także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy też o udekorowanie okien swoich mieszkań, zwłaszcza na trasie przejścia procesji.
 • W dniu Bożego Ciała, poza Mszą św., zapraszamy także na modlitwę poranną Kościoła – jutrznię, o godz. 7.00, a o godz. 18.00 na nabożeństwo czerwcowe.
 • Z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa związana jest tzw. Oktawa Bożego Ciała. W związku z tym od jutra zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry o godz. 18.00, a po nabożeństwie na Mszę św. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków bractwa i wspólnot parafialnych.
 • W poniedziałek, wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie przechowujemy w naszej Katedrze.
 • W najbliższą środę (19.06.) o godz. 18.00 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa, połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 • Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy w sobotę (22.06.) o godz. 18.00 na nabożeństwo ku jej czci z błogosławieniem róż, a następnie na Mszę św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Rity.
 • W środę kończy się rok szkolny. Zatem w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli. Szczególne zaproszenie kierujemy do ojców, za których będziemy się modlić, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Ojca.
 • W czwartek, o godz. 19.30, zapraszamy do Katedry na koncert fortepianowy „Muzyka w Boże Ciało”. Wstęp wolny.
 • Biuro Radia Maryja zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę autokarową Rodziny Radia Maryja na Jasna Górę, która się odbędzie 14 lipca. Bliższe informacje w biurze przy ul. św. Piotra 2a.
 • Na Jasną Górę w najbliższą sobotę (22.06.) wybierają się także polscy mężczyźni, na tzw. „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii. Bliższe informacje u ks. Łukasza.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają finansowo przygotowanie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z profanacjami Najświętszego Sakramentu i Mszy św, jakie miały miejsce ostatnio w Gdańsku i Warszawie, oraz ze znieważeniem wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, pragniemy, aby kaplica ta była wotum wynagradzającym. Dlatego w kaplicy będzie umieszczona także kopia Obrazu Jasnogórskiego.
udostępnij

Warto również zobaczyć