Ogłoszenia na uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia na uroczystość Narodzenia Pańskiego

________________________

PODZIĘKOWANIA

Świąteczny czas jest szczególną okazją, by wyrazić wdzięczność tym, którzy okazują swoje serce, poświęcają swój czas i siły dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Podziękowania dla tych wszystkich którzy włączyli się w przygotowanie Świąt. Dziękuję moim współpracownikom duchownym – księżom Wikariuszom i Wiernym świeckim: Paniom Zakrystiankom oraz posługującej w Katedrze wspólnocie „Betania”. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Katedry do świąt; wszystkim którzy porządkowali świątynię, wykonywali dekoracje, oraz w jakikolwiek inny sposób ofiarowali swój czas i pracę. Dziękuję Służbie Liturgicznej wraz z Organistą p. Danielem oraz chórowi katedralnemu z jego dyrygentem p. Mateuszem.

Dziękuję także tym, którzy wspomogli ubogich poprzez ofiarowanie darów materialnych, produktów spożywczych, a także Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który tę pomoc zorganizował. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serca swoimi łaskami.

________________________

INFORMACJE

****

Dzisiaj w pierwszym dniu świąt na Msze św. zapraszamy do Katedry jak w niedzielę: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30 (nie ma Mszy o godz. 20.00). Dodatkowo o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.

****

Rozpoczyna się także Oktawa Uroczystości Narodzenia Pańskiego:

****

Drugi dzień świąt w tym roku zbiega się z niedzielą, z tego względu będziemy jutro obchodzić święto św. Rodziny z Nazaretu, a nie święto św. Szczepana. Tradycyjnie po każdej Mszy św. będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa rodzinom i małżeństwom sakramentalnym. Mszy św. o 13.00 w drugim dniu świąt będzie przewodniczył Ksiądz Biskup. Msze święte: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00.

****

W poniedziałek przypada św. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjnie po Mszy św. będziemy błogosławili wino.

****

We wtorek z kolei obchodzimy święto Św. Młodzianków z Betlejem. Po Mszy św. będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.

****

W pozostałe dni Oktawy Narodzenia Pańskiego Msze św. sprawujemy jak w dni powszednie.

****

W piątek przypada ostatni dzień roku. O godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku a następnie na ostatnią w tym roku Mszę św. o godz. 18.30, podczas której będziemy także się modlić za wszystkich Parafian, którzy odeszli w minionym roku do wieczności.

****

W sobotę przypada pierwszy dzień Nowego Roku, zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki. Msze św. sprawujemy jak w niedzielę z wyjątkiem „20-tki”, przypominając, że w tym dniu katolików obowiązuje udział w Eucharystii.

****

Pierwszy dzień Nowego Roku to także pierwsza sobota roku i pierwsza miesiąca. Na fatimskie nabożeństwo wygradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy wyjątkowo o 17.30.

****

Informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej, tzw. „kolędy” podamy po Nowym Roku.

 

udostępnij