Ogłoszenia na uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia na uroczystość Narodzenia Pańskiego

PODZIĘKOWANIE

Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Katedry do świąt; wszystkim którzy porządkowali świątynię, wykonywali dekoracje pod kierunkiem ks. Mateusza, oraz w jakikolwiek inny sposób ofiarowali swój czas i pracę. Dziękujemy wspólnocie Betania, Paniom Zakrystiankom oraz całej służbie liturgicznej. Serdeczne podziękowanie dla Pana Jana, który ofiarował ozdoby choinkowe dla Katedry.

Podziękowania dla wszystkich, którzy troszczą się o śpiew i muzykę katedralną, zwłaszcza za pomoc w przygotowaniu niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu i posługę w czasie świąt: ks. Łukaszowi i chórowi katedralnemu oraz Panu Organiście i zespołowi Cantus Mirabilis wraz z instrumentalistami.

Serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom tegorocznych Rorat oraz ks. Robertowi za pomoc w ich przygotowaniu i prowadzeniu.

Dziękujemy także tym, którzy wspomogli ubogich poprzez ofiarowanie darów materialnych, a także Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który tę pomoc organizował. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serca swoimi łaskami.

Proboszcz Katedry pragnie wyrazić serdeczne podziękowanie także swoim Współpracownikom – Księżom, za ofiarną posługę, zwłaszcza w tych ostatnich dniach oraz za wszelką pomoc.

 

                  INFORMACJE

 

– Święta Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez osiem dni. Dzisiaj, w I dniu Oktawy, Msze św. w Katedrze sprawujemy jak w każdą niedzielę, czyli o 7.30, 10.00 11.30, o 13.00, wieczorna o godz. 18.30 Dzisiaj dodatkowo zapraszamy na nieszpory o godz. 18.00.

– Jutro, w II dzień Świąt, czyli w święto Pierwszego Męczennika i Diakona Szczepana, Msze św. sprawujemy również jak w niedziele.

 

– W pozostałe dni Oktawy na Eucharystię zapraszamy o 6.30, 12.00 lub 18.30:

– W piątek obchodzimy święto Św. Jana Ewangelisty; tradycyjnie odbędzie się obrzęd błogosławienia wina.

– W sobotę wspominamy św. Młodzianków Męczenników z Betlejem. Na Mszę św. zapraszamy dzieci, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

– W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Wszystkie rodziny zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Będzie jej przewodniczył Biskup Marek Mendyk. Podczas tej Mszy św. odbędzie się obrzęd indywidualnego błogosławienia rodzin, a małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić przysięgę małżeńską, zwłaszcza tegoroczni Jubilaci.

– Wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian rozpocznie się od 2 stycznia. W najbliższym czasie podamy bliższe informacje.

– Mszy św. na zakończenie roku w najbliższy wtorek o godz. 18.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki. Eucharystia będzie poprzedzona nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

– Ponadto w ostatnimi dniu roku cywilnego (w niedzielę) będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej do 17.30. Zachęcamy serdecznie do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

– W najbliższy wtorek przypada ostatni dzień miesiąca, zatem jedną z intencji Mszy św. o godz. 18.30 będzie modlitwa zbiorowa za zmarłych w grudniu i w minionym roku naszych Parafian.

– Do kończ roku kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt po Mszy św. wieczornej.

– Katolicki Klub filmowy ICHTYS, zaprasza do kina Piast na kolejną projekcję filmu religijnego, w sobotę 28. grudnia, o godz. 14.00. Tym razem będzie to film tematycznie związany z obecnym czasem świąt, zatytułowany: „Józef i Maryja”

udostępnij

Warto również zobaczyć