Ogłoszenia na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Ogłoszenia na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

RORATY:

– Dorosłych i młodzież zapraszamy do Katedry na Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Sobotnia Msza św. roratnia (także o 6.30) sprawowana będzie w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim. Tematem wiodącym tegorocznych rorat pod hasłem „Podróż do Serca” jest Eucharystia. Podejmując ten temat, pragniemy zachęcić wszystkich do regularnego uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza niedzielnej. Dodatkowym wydarzeniem będzie uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w ostatnią niedzielę przed świętami, 22 grudnia, z udziałem chóru Katedralnego, zespołu Cantus Mirabilis oraz instrumentalistów. Ponadto planujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka, w sobotę 21 grudnia, aby uczcić Relikwie Cudu Eucharystycznego. Ponieważ tegoroczne Roraty są swojego rodzaju rekolekcjami adwentowymi, zapraszamy do udziału w nich wszystkich parafian i mieszkańców Legnicy.

– Roraty zakończymy adwentową spowiedzią, w poniedziałek 23 grudnia.

– Roraty dla dzieci sprawujemy w Katedrze o godz. 17.00, od poniedziałku do piątku. W związku z tym w te dni nie ma Mszy św. o 18.30. W soboty
i niedziele porządek Mszy św. bez zmian.

****

W RAMACH ŚWIĄTECZNEJ POMOCY MIŁOSIERDZIA:

– Do kupienia są wigilijne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.

– Dzisiaj w całej Polsce można złożyć ofiarę na pomoc Rodakom na Wschodzie. W tym roku pomagamy Polakom na Ukrainie.

– Dziękujemy za składane w kiosku dary żywnościowe, z których przygotowujemy pomoc świąteczną dla naszych niezamożnych parafian.

– Kupując ozdoby świąteczne proponowane przez ministrantów wspomagamy ich wakacyjny wspólny odpoczynek.

****

POZOSTAŁE INFORMACJE:

– Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkowa Mszę św. w rycie trydenckim.

– Natomiast o 18.00 zapraszamy na nieszpory. Ponadto w każdą niedzielę o 7.00 modlimy się wspólnie jutrznią.

– W najbliższą sobotę o 9.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

– W tym tygodniu wspominamy w liturgii we wtorek (10.XII.) Najświętszą Maryję Pannę z Loretto, a w czwartek (12.XII) Matę Bożą z Gwadelupe.

– W związku z planowanym uwielbieniem Najświętszego Sakramentu w sobotę 21 grudnia, nie będzie adoracji w najbliższy czwartek (II miesiąca).

– Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na dalszy remont katedralnej renesansowej ambony. Efekt pierwszego etapu renowacji jest już widoczny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli to dzieło.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć