Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Pięćdziesiątnicy, czyli Zesłania Ducha Świętego, kończąc tym samym czas paschalny w liturgii. Zatem kończy się także czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej, do czego zobowiązuje przykazanie kościelne. Przypominamy, że w Katedrze, codziennie pół godziny przed Mszą św., w kaplicy adoracji, jest okazja do spowiedzi.

***

Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odprawiamy codziennie w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00, jedynie
w sobotę po Mszy św. o 9.00.

***

Wczoraj w naszej Katedrze Ksiądz Biskup udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom, wśród nich naszemu Parafianinowi ks. Patrykowi Zarzecznemu. Dzisiaj o godz. 14.00 Prymicjant odprawi swoją pierwszą Mszę św., w której weźmie udział jedynie rodzina i zaproszeni goście.

Natomiast Mszę św. prymicyjną dla parafian, ks. Patryk odprawi za tydzień, w niedzielę 31 maja, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

***

W związku z dzisiejszymi prymicjami nie będzie Mszy św. o 13.00.

***

W tym tygodniu nasi księża obchodzą kolejne rocznice swoich święceń kapłańskich: ks. Proboszcz we wtorek – 36 rocznicę; ks. Łukasz w sobotę – 11 rocznicę; ks. Mateusz i ks. Robert we czwartek, – 9 rocznicę. Serdecznie prosimy o modlitwę za kapłanów.

***

W tym tygodniu, 26 maja, przypada ostatni wtorek miesiąca, zatem o godz. 19.15 zapraszamy na nabożeństwo anielskie, z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła oraz z indywidualnym błogosławieństwem.

***

Wtorek, to także Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim Mamom składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie daru życia i zapewniamy o modlitwie.

***

Niedziela najbliższa to ostatni dzień maja, zatem o 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych parafian i za zmarłych poleconych przez wiernych.

***

Parafialny Zespół Caritas, w czwartek od 16.00 do 17.00 będzie wydawał kolejną porcję żywności, dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej.

***

Od najbliższej niedzieli ofiarę mszalną będzie można złożyć w tradycyjny sposób. Serdecznie dziękujemy.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć