Ogłoszenia na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że za tydzień, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas paschalny w liturgii Kościoła oraz czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

****

Od piątku trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, która jest połączona z nabożeństwem majowym. W ramach nowenny w piątek o 19.30 zapraszamy na uwielbienie Najświętszego Sakramentu pod hasłem „W oczekiwaniu na Zesłanie Ducha”, przygotowane przez młodzież pod kierunkiem ks. Adama.

****

Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00, a w soboty po Mszy św. o 9.00

****

W najbliższy czwartek (20.05.) Ksiądz Biskup obchodzi 19. rocznicę święceń biskupich. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

****

W sobotę podczas Mszy św. o 12.00 Ksiądz Biskup udzieli święceń prezbiteratu 4 diakonom naszej Diecezji. Kandydatów do święceń, którzy przeżywają w tym czasie rekolekcje, otoczmy szczególną modlitwą.

****

W środę przypada 19 dzień miesiąca, zatem wraz z Bractwem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie, w związku z trwającym Rokiem Świętego Opiekuna Zbawiciela.

****

W sobotę (22.05) przypada wspomnienie św. Rity z Casci, którą czcimy w naszej Katedrze każdego 22 dnia miesiąca. Ponieważ w tym dniu o 12.00 planowane są święcenia, a wieczorna Eucharystia liturgicznie rozpoczyna Zesłanie Ducha Św., dlatego św. Ritę uczcimy przed południem, według następującego porządku:

– 9.00 – nabożeństwo do św. Rity (Koronka)

– 9.30 – Msza św. według formularza o św. Ricie

– 10.30 – nabożeństwo majowe ze św. Ritą zakończone poświęceniem róż, połączone z uczczeniem Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, ponieważ jest to także III sobota miesiąca.

****

Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek (17.05): grupa I – 15.30, grupa II – 16.45

****

Od 1 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna w każdy wtorek od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00. Do końca maja wszelkie sprawy w kancelarii załatwimy po uprzednim umówieniu się telefonicznie.

****

Trwa renowacje portalu południowego Katedry. Następnym etapem będzie remont schodów, dlatego to wejście do Katedry będzie nieczynne do zakończenia remontu. Dziękujemy za wsparcie finansowe tych prac.

****

 

udostępnij