Ogłoszenia na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W najbliższy czwartek, 2 czerwca, przypada wspomnienie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa oraz Jubileusz 25 lecia koronacji Ikony Krzeszowskiej, której dokonał św. Jan Paweł II. Jest to także 25 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego w Legnicy i nawiedzenia naszej Katedry.

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w Katedrze i będą poprzedzone triduum maryjnym, które poprowadzi ks. Krzysztof Czapla SAC dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem – Krzeptówkach. Z tej okazji do Katedry przybędzie cudowna Ikona Matki Bożej z Krzeszowa.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się według następującego planu:

31 maja – wtorek – święto Nawiedzenia NMP

18.00 – nabożeństwo majowe

18.30 – Eucharystia poprzedzona szczególnym wydarzeniem, jakim będzie wprowadzenie relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, które otrzymała nasza Katedra

01 czerwca – środa

18.00 – nabożeństwo oczekiwania na przybycie Ikony Krzeszowskiej

18.30 – przywitanie Ikony i Eucharystia

02 czerwca – czwartek

18.00 – nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia jubileuszowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa, przy relikwiach św. Jana Pawła II, w koncelebrze z księżmi naszego miasta

19.30 – modlitewny koncert „Litanie Krzeszowskie”

(autor tekstu Adrian Sielicki, autor muzyki Mateusz Kazimierski wykonawcy: Chór Katedralny pod dyr. Mateusza Kazimierskiego, zespół Cantus Mirabilis pod dyr. Daniela Dziudy i zespół instrumentalny pod dyr. Mateusza Kazimierskiego)

20.00 – nabożeństwo pożegnania Ikony Matki Bożej Łaskawej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej trzydniowej wyjątkowej modlitwie. Zapraszamy zwłaszcza w dniu jubileuszu, czyli w czwartek 2 czerwca. O tym wydarzeniu przypomina plakat informacyjny w gablocie.

Uroczystości jubileuszowe w Krzeszowie zaplanowane są na niedzielę 5 czerwca.

****

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Od piątku trwa Nowenna przed tą uroczystością, połączona z wieczornym nabożeństwem o godz. 18.00.

****

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Św., a w najbliższą niedzielę o 13.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy serdecznie o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.

****

W I piątek przypadający w tym tygodniu dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W I sobotę o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

****

W związku z uroczystościami jubileuszowymi w tym miesiącu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa anielskiego we wtorek.

****

W środę pamiętajmy o najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Na spotkaniu rodzin zaplanowaliśmy, że parafialne obchody Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca odbędą się w niedzielę 12 czerwca, o czym dokładniej poinformujemy za tydzień.

****

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ludzi dobrej woli z naszej parafii wyjechał kolejny transport pomocy na Ukrainę. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę pomoc.

****

W najbliższą niedzielę, we Mszy św. o 13.00 będą uczestniczyli, jak co roku, byli mieszkańcy Nadwórnej, którzy przybywają by uczcić Obraz Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei.

****

W środę rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywać się one będą codziennie o godz. 18.00.

****

Maryjna Wspólnota Modlitewna przy parafii OO. Franciszkanów zaprasza w sobotę na kolejną nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o 21.00 w kościele św. Jana Chrzciciela.

****

Parafia św. Tadeusza przy ul. Artyleryjskiej zaprasza w najbliższą sobotę na dzień skupienia z czuwaniem modlitewnym, które rozpocznie się w tamtejszym kościele o godz. 16.30. Spotkanie organizuje Wspólnota Domowego Kościoła. Bliższe informacje na plakacie.

****

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na budowę nowego ołtarza w Katedrze.

 

udostępnij