Ogłoszenia na uroczystość Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia na uroczystość Wniebowzięcia NMP

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to także dzień wielkiego odpustu w naszym diecezjalnym Sanktuarium w Krzeszowie. Suma odpustowa w Bazylice Krzeszowskiej sprawowana jest o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski.

****

Dzień 15 sierpnia upamiętnia Bitwę Warszawską w 1920, stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej i obchodzony jest także jako święto Wojska Polskiego. Pamiętamy dzisiaj o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy strzegą jej granic i naszego bezpieczeństwa.

****

W poniedziałek przypada dzień patronalny Biskupa Seniora Stefana Cichego. Pamiętajmy w modlitwie o Czcigodnym Solenizancie.

****

We wtorek wspominamy w liturgii św. Jacka, który jest Patronem legnickiego Sanktuarium. Tamtejsza wspólnota parafialna obchodzi dzień odpustu.

****

W czwartek przypada 19. dzień miesiąca, zatem o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa

****

W przyszłą niedzielę natomiast przypada 22. dzień miesiąca. O godz. 18.00 sprawujemy nabożeństwo do św. Rity z błogosławieniem róż. Msza o godz. 18.30 sprawowana będzie jak zawsze w intencjach zbiorowych polecanych przez wiernych.

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom, które wspomaga parafia w najbliższy czwartek od 16.00 do 17.00 przy domu parafialnym.

 

udostępnij