Ogłoszenia na uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia na uroczystość Wszystkich Świętych

Zamknięte cmentarze uniemożliwiają nam nawiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych w tych szczególnych dniach. Jednak nie jest to przeszkodą do modlitwy za nich, a ona jest istotą chrześcijańskiej pamięci o zmarłych. Zachęcamy przede wszystkim do ofiarowania Mszy św. i przyjęcia Komunii św. w intencji naszych zmarłych.

Zapraszamy także do wspólnej modlitwy wypominkowej, którą rozpoczynamy od 3 listopada codziennie o 17.30. Kartki wypominkowe są do pobrania przy ołtarzu św. Antoniego.

Nawiedzając Katedrę można także zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami, raz dziennie przez dowolnie wybranych osiem dni w listopadzie.  Należy odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę zgodnie z intencją Ojca Św.

***

Nie będzie dzisiaj procesji i nabożeństwa na cmentarzu, ale odbędzie się ono jutro, tj. 2 listopada w Dzień Zaduszny w Katedrze o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

***

Dzisiaj przypada VI rocznica śmierci Ks. Infułata Władysława Bochnaka. Mszę św. za ks. Infułata będziemy sprawowali w Katedrze o godz. 10.00. Dołączymy także modlitwę za śp. Biskupa Tadeusza Rybaka, pierwszego Biskupa Legnickiego (Ich doczesne szczątki, jak wiemy, spoczywają w krypcie Biskupów Legnickich); ponadto będziemy się modlić za śp. ks. Tadeusza Łączyńskiego, pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii i za śp. siostrę Edwardę, dawną zakrystiankę Katedry pragniemy także pamiętać w modlitwie za tych, których szczątki kiedykolwiek zostały złożone w tym kościele.

***

Dzisiejszą Mszę św. zakończymy przy kaplicy Wszystkich Świętych, gdzie znajdują się relikwie świętych. Tam poprosimy o ich wstawiennictwo, aby Bóg zechciał oddalić od nas pandemię oraz by powrócił pokój w Ojczyźnie. Modlitwę zakończymy śpiewem suplikacji.

***

Zachęcamy także do modlitwy w tej intencji i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej, która ciągle jest otwarta. Tam najłatwiej zostawić swoje niepokoje, lęki i smutki. Tam Jezus nas szczególnie słucha.

Ponadto, w najbliższy piątek prosimy o podjęcie postu ścisłego (o chlebie i wodzie) w intencji ustania pandemii i przywrócenia pokoju
w Ojczyźnie. Do postu prosimy dołączyć modlitwę różańcową. Ponadto w tym dniu po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Katedry na modlitwę przebłagalną do Miłosiernego Serca Jezusa.

***

Jutro, w dzień Zaduszny na Msze św. zapraszamy o 6.30, 12.00 i 18.30. Wieczorna Msza św., jak co roku, będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych; imiona zmarłych na Mszę zbiorową zgłaszamy w zakrystii.

***

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek od 23.00 do 24.00 zapraszamy do Katedry na Godzinę Świętą; w piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30; w sobotę o 9.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

***

Dzisiaj wyjątkowo nie będzie nieszporów.

***

Wszelkie sprawy w kancelarii parafialnej można załatwiać dzwoniąc uprzednio na numer telefonu parafialnego 500 245 557 lub kontaktując się z księdzem po Mszy św.

***

Wszystkie spotkania formacyjne i przygotowawcze do przyjęcia sakramentów są zawieszone do odwołania.

***

Dziękujemy za wszelkie liczne dowody życzliwości i solidarności, jakie my księża otrzymujemy w tych dniach od wielu Parafian i nie tylko. Są one dla nas otuchą wobec trudnych doświadczeń, graniczących niekiedy z agresją. Większy jednak niepokój budzi niebezpieczeństwo profanacji kościoła, świętych miejsc i znaków. Z tym większą wdzięcznością zwracamy się do tych mężczyzn, nie tylko naszych Parafian, którzy przychodzą przed Katedrę każdego wieczoru, by bronić jej i strzec oraz zabezpieczać spokój na czas sprawowania Mszy św. i bezpieczeństwo modlących się. Proszę przyjąć słowa wielkiej wdzięczności i szacunku dla waszej wiary i przywiązania do Kościoła. Bardzo dziękujemy.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć