Ogłoszenia na uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia na uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj podczas Mszy św. o 13.00 grupa młodzieży naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.

****

W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej i kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

****

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

****

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich kapłanach, zwłaszcza pracujących w naszej parafii.

****

Spotkanie formacyjne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej odbędzie się we wtorek o 19.15.

****

W najbliższy czwartek zapraszamy na wspólną comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”, połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

****

W sobotę o 9.00 wspólnota Żywego Różańca spotyka się na Mszy św. i zmianie tajemnic różańcowych.

****

W najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 Mszę św. prymicyjną będzie sprawował ks. Artur Jaguszczak, który odbywał roczną praktykę w naszej parafii. Po Mszy św. Prymicjant udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

****

Msza św. niedzielna o 11.30 nazywana jest „Mszą Rodzinną”. Jednak na tę Mszę św. w najbliższą niedzielę pragniemy szczególnie serdecznie zaprosić rodziny z dziećmi. Dodatkową okazją do wspólnej rodzinnej Eucharystii i modlitwy są obchodzone niedawno dni dziecka, matki i ojca. Rodziny otrzymają specjalne błogosławieństwo, a dla dzieci wraz z rodzinami zaangażowanymi w duszpasterstwo i z Domowym Kościołem przygotowaliśmy także niespodziankę.

****

W czwartek od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał dary żywnościowe dla rodzin z naszej parafii, objętych regularną pomocą żywnościową.

****

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na budowę nowego ołtarza w Katedrze.

udostępnij