Ogłoszenia na uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia na uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą dzisiaj obchodzimy, kończy w Liturgii czas paschalny, czyli wielkanocny. Zatem w najbliższą niedzielę kończy się także czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy w Liturgii tzw. czas zwykły, a w najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa ważne wydarzenie. Podczas Mszy św. o 13.00 Ksiądz Biskup Legnicki udzieli 15 młodym naszym Parafianom sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00.
 • Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitwy za kapłanów. Serdecznie prosimy o pamięć w modlitwie w tym dniu także za nas.
 • Dzisiaj o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim. Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) Mszy św. trydenckich nie będzie.
 • W tym tygodniu, w czwartek przypada 13 dzień miesiąca, zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Mszę św. sprawujemy
  w intencjach zbiorowych. Ponieważ tym razem zbiega się z tą datą II wtorek miesiąca, kiedy odbywa się comiesięczna adoracja rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”, zatem w ramach nabożeństwa fatimskiego odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa. Zapraszamy zatem na wspólną modlitwę uczestników jednego i drugiego nabożeństwa.
 • Dnia 22 czerwca odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę (Męskie Oblężenie Jasnej Góry). Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd autokarowy. Zapisy przyjmuje i bliższych informacji udziela ks. Łukasz.
 • Dziękujemy serdecznie za bardzo pozytywny i życzliwy odzew na prośbę o pomoc finansową w przygotowaniu kaplicy adoracji i monstrancji do niej przeznaczonej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli tzw. inwestycyjnej.
 • Na prośbę duszpasterstwa parafii pw. Świętej Trójcy podajemy dwie informacje: z okazji zbliżającego się odpustu parafia pw. Świętej Trójcy zaprasza na festyn w najbliższą niedzielę, który odbędzie się na terenie szkoły podstawowej nr 7, ponadto parafia organizuje pielgrzymkę do grobu św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II w dniach od 26.09. do 01.10. br. bliższe informacje znajdują się w gablocie oraz można uzyskać w tamtejszej parafii.
 • Zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i gimnazjum zamiast poniedziałkowych i wtorkowych spotkań formacyjnych na wspólny grill kończący kolejny rok przygotowania do Bierzmowania, który odbędzie się w czwartek od godz. 19.00 z tyłu domu parafialnego. 
udostępnij

Warto również zobaczyć