Ostatnie przygotowania kaplicy adoracji


W czwartek przed południem z pracowni metaloplastyki dotarła do naszej katedry monstrancja, która stanęła w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu pod wieżą gotycką.

Już w najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii odbędzie się jak każdego miesiąca nabożeństwo. Następnie w uroczystej procesji udamy się z Najświętszym Sakramentem do kaplicy adoracji, gdzie od tego dnia codziennie będziemy mogli przebywać na modlitwie od porannej Mszy świętej do wieczornej, by w ciszy i skupieniu trwać przed Panem Jezusem.

Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jest miejscem przeznaczonym wyłącznie na modlitwę i powstała z intencją wynagrodzenia Chrystusowi za bluźniercze profanacje Eucharystii oraz znieważenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie w 2019 roku.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej został pobłogosławiony przez księdza Prałata Roberta Kristmana podczas trwającego triduum przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a kaplicę pobłogosławili księżą neoprezbiterzy w wigilię odpustu parafialnego.

 

 

 

 

udostępnij