Parafialny wieczór kolęd


W niedziele 20 stycznia radośnie uczciliśmy w naszej katedrze tajemnicę Narodzenia Zbawiciela podczas Parafialnego Wieczoru Kolęd. Nie był to zwyczajny koncert, pomimo iż zasadniczy trzon stanowił występ artystyczny działających przy katedrze zespołów muzycznych: Chóru Katedralnego Diecezji Legnickiej oraz zespołu wokalnego „Cantus mirabilis”.

Wieczór kolęd był okazją do wspólnego kolędowania przez wszystkich zgromadzonych. Każdy miał okazję, by sięgając do staropolskiej tradycji, usiąść w rodzinnym i przyjacielskim gronie i wpatrując się w rozbłyskujące mnogością świateł choinki oraz szopkę betlejemską, uczcić Nowo narodzonego Boga w ludzkim ciele. Podobnie, jak niegdyś w Betlejem, tak i tego wieczoru w naszej katedrze, przy Dziecięciu, zgromadzili sie ludzie rożnych stanów. Były dzieci, które śpiewem i grą na instrumentach oraz recytacją wierszy Bożonarodzeniowych przypomniały, że to na pozór słabe Dziecię, przybywa zbawić świat. Była tez i młodzież, która odkrywa dobroć i miłość Boga. Byli tez i dorośli, którzy wśród licznych prac i obowiązków, znaleźli sposobność do chwili wytchnienia. Dosłownie wszyscy mieli okazje, by wspólnym śpiewem, kontemplacją poezji oraz wysłuchiwaniem się w muzykę, pochylić sie nad tajemnica Wcielenia.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli Parafialny Wieczor Kolęd. Panu organiście Danielowi Dziudzie dziękujemy za przygotowanie zespołu wokalnego „Cantus mirabilis”, ks. Łukaszowi Kutrowskiemu za przygotowanie Chóru Katedralnego Diecezji Legnickiej wraz z kameralnym zespołem instrumentalnym. Wielkie podziękowania należą sie dzieciom oraz ich rodzicom. Wszystkim parafianom, przyjaciołom dziękujemy za atmosferę miłości i wzajemnej zyczliwosci. Księdzu Proboszczowi Robertowi Kristmanowi dziękujemy za pokrzepiające słowo i stworzenie klimatu iście rodzinnego. Okres Narodzenia Pańskiego przeminął. Ale przed nami kolejne święta i okazje do rozważania tajemnic zbawczych. Zapewne znów bedą okazje, by poprzez muzykę połączyć serca i uczcić miłość Boga.

 

 

 

udostępnij