Pasterka z Biskupem Legnickim


24 grudnia to czas rodzinnego zasiadania do stołów, by wspólnie cieszyć się z Narodzenia Jezusa Chrystusa, który przyszedł na ziemię zbawić ludzi. Tradycją, która łączy całe rodziny jest wspólne udanie się na Mszę Świętą Pasterską, która wieńczy tę Świętą Noc, kiedy Światłość Świata zajaśniała pośród ciemności ludzkiego życia.

Pasterce o godz. 22.00 w Katedrze Legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przewodniczył Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, który podczas homilii podkreślał, że od momentu tej Świętej Nocy Bóg nieustannie pragnie przywracać nam duchowy wzrok i słuch, który straciliśmy poprzez grzech. Na zakończenie Eucharystii Biskup Andrzej złożył życzenia świąteczne:

Drodzy Bracia i Siostry składam najserdeczniejsze życzenia: aby ten czas świąteczny był czasem pełnym radości, radości przyniesionej przez Syna Bożego, by był czasem pokoju, Książę Pokoju przecież się narodził, by był czasem pokoju w naszych sercach, w rodzinach i w parafiach. Chrystus przynosi pokój tym którzy przyjmują Go pod swój dach. Niech ten świąteczny czas będzie też dobrą okazją do tego, by Światło usunęło wszelki mrok z naszych serc.

 

foto: Marcin Bojanowski

 

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć