Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne 2022


Rekolekcje wielkopostne 2022
W 3.  Niedzielę Wielkiego Postu w katedrze legnickiej rozpoczęliśmy czas świętych ćwiczeń rekolekcyjnych, które mają nas przygotować na dobre przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej prowadzi o. dr Tomasz Skibiński OFM, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy.

Podczas pierwszej nauki o. Tomasz zapowiedział, że zaprasza nas podczas tych tych rekolekcji do „Szkoły modlitwy” Jak się modlić? Jak powinna wyglądać modlitwa? Jak znaleźć na nią czas? Co to znaczy budować z Bogiem relacje? Na te i wiele innych pytań Ojciec Rekolekcjonista odpowiada podczas homilii.

Czas jest nam dany od Pana Boga, więc warto go dobrze wykorzystać i tak zaplanować swoją pracę i obowiązku, by znalazła się chwila na słuchania słowa Bożego głoszonego podczas rekolekcji oraz pojednanie z Panem Bogiem w sakramencie pokuty.

Nauki rekolekcyjne będziemy mogli wysłuchać od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 12.00 i 18.30, natomiast spowiedź świąteczna została zaplanowana na środę w godzinach 11.00-13.00 oraz 17.00-19.00.

foto: Piotr Pociejkin

udostępnij