Ruszyła „Akademia Duchowego Rozwoju”


tekst:

Wśród wielu propozycji wspólnot, które są skierowane do różnych grup wiekowych postanowiliśmy w katedrze legnickiej zaproponować niekonwencjonalne spotkania „przy herbacie”, które w luźnej, dobrej atomosferze będą poruszały trudne, kontrowersyjne i pogłębiające wiarę tematy – tym jest Akademia Duchowego Rozwoju (ADR).

Około 20 osób pojawiło się na pierwszym spotkaniu ADR, które dotyczyło tematu: „Katolicy-potulne owieczki czy groźne wilki?”. Na początku ks. Robert Bielawski przywitał wszystkich przybyłych ukazując założenia spotkań ADR oraz ich przebieg. Zachęcił do tworzenia tych spotkań poprzez propozycje tematów, zadawanie pytań, dyskusję.

W przygotowanym temacie ks. Robert ukazał cztery postacie ze Starego i Nowego Testamentu, dwie kobiety: Rut i Maryję oraz dwóch mężczyzn: Dawida i Piotra. W ich życiorysach ukazywał różnegorodzaju sytuacje w których ich postawy stawały się owcze lub wilcze. Wspomniał, że sam Jezus porównuje nas do owiec, które posyła między wilki, ale w wielu sytuacjach  codziennego życia będąc owcą warto korzystać z pewnych cech wilka jak odwaga, obrona.

Po przedstawieniu tematu rozpoczęła się dyskuja dotyczące depozytu wiary, łaski wiary, autentyczności postawy w życiu chrześcijanina.

Na następnego spotkanie Akademi Duchowego Rozwoju zapraszamy już 20 listopada (wtorek) o godz. 19.30, które będzie dotyczyło różnych form modlitwy w życiu dorosłego człowieka, a rozpoczniemy je od sesji biblijnej.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć