Spotkanie przedświąteczne młodzieży i studentów


W piątek, 21 grudnia, odbyła się wigilia przygotowana przez młodzież Duszpasterstwa działające przy legnickiej katedrze: Duszpasterstwo Akademickie IKONA i Duszpasterstwo Młodzieży KADOSZ.

Wigilia rozpoczęła się od wspólnego przygotowywania sali na wieczorne spotkanie. Każdy był zaangażowany w przygotowanie posiłku i dekoracji. Wigilia rozpoczęła się modlitwą prowadzoną przez ks. Roberta, następnie krótkim przemówieniem podczas którego zaznaczył, że gromadzimy się wspólnie przy jednym stole – ponieważ jest to zwięczenie naszych spotkań, jak również jest to okazja do spędzenia czasu razem i bliższego poznania. Następnie został przeczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza mówiący o Narodzeniu Pańskim.

Po słowie był czas na wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd. Nasze spotkanie świątecznie rozpoczęliśmy o godz. 20.00. Wspólne rozmowy, kolędowanie sprawiały, że chęć wspólnego przebywania przedłużyła się do późnych godzin, co pokazało nam rzeczywiste budowanie konkretnej wspólnoty Kościoła.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć