ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE 2021


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE W KATEDRZE LEGNICKIEJ

Aby umożliwić wiernym uczestnictwo bezpośrednie w liturgii w tym roku zdecydowaliśmy się na dwukrotne sprawowanie Świętego Triduum.

Dokładny przebieg uroczystości paschalnych znajduje się poniżej. Równocześnie informujemy, że liturgia sprawowana w Katedrze w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.30 oraz w Wielką Sobotę o 21.00 będzie transmitowana przez telewizję TVT Zgorzelec, będzie także można skorzystać z transmisji w mediach społecznościowych Diecezji oraz na stronie internetowej Katedry.

Prosimy o zrozumienie i pomoc w kwestii ilości wiernych, którzy mogą bezpośrednio uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego. Zatem, aby nie przekroczyć limitu w tej kwestii zdecydowaliśmy się przygotować karnety wstępu na liturgię do Katedry na poszczególne dni. Karnety można odebrać po Mszy św. przy ołtarzu św. Antoniego. Nie są to bilety, jedynie zaproszenia, które pomogą nam w zachowaniu obowiązujących przepisów, za co jesteśmy odpowiedzialni administracyjnie. Jest to dla nas duszpasterzy bardzo trudne i bolesne, ale nie mamy wyjścia. Przepraszamy.

W przypadku jakichkolwiek problemów z transmisją  zapraszamy pod poniższe linki, gdzie również jest prowadzona transmisja z katedry legnickiej:

www.youtube.com/diecezjalegnicka92

www.tvtzgorzelec.pl/live

www.facebook.com/diecezjalegnicka/live

www.facebook.com/katedralegnicka/live
WIELKI CZWARTEK


WIELKI PIĄTEK


WIELKA SOBOTA


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO