Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  • W najbliższą niedzielę zaczyna się nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go okresem ADWENTU, który jest przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowuje nas do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii.
  • W łączności z wczorajszą ogólnopolską uroczystością w Łagiewnikach, w której wziął udział Episkopat Polski, Prezydent Rzeczypospolitej oraz polski Rząd, dzisiaj w naszej Katedrze po każdej Mszy św. dokonamy podobnego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego za chwilę nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym każdy będzie mógł osobiście przyjąć Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Króla, zapraszając Go do swoich rodzin i wspólnot. Na zakończenie otrzymamy błogosławieństwo eucharystyczne.
  • Niedziela Chrystusa Króla, którą dzisiaj obchodzimy, to także patronalne święto wielu wspólnot katolickich. Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do Katedry na Mszę św. o 13.00, sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.
  • We wtorek kończymy modlitwę wypominkową, zatem w środę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. ofiarowaną za wszystkich wiernych zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.
  • W poniedziałek i środę dwie kolejne katechezy drogi neokatechumanalnej. Odbywają się one w domu parafialnym, w sali nr 4, o 19.15. Więcej informacji o Drodze Neokatechumenalnej – TUTAJ
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek wspominamy w Liturgii św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Jest to okazja, aby podziękować Panu Organiście, katedralnemu zespołowi Cantus Mirabilis, scholi dziecięco – młodzieżowej i jej opiekunom. Prosimy wszystkich o modlitwę w ich intencji.
  • W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 7.30 będzie gościł w Katedrze ks. Proboszcz z Kamieńca Podolskiego (obecnie Ukraina), który poszukuje funduszy na odbudowę tamtejszego kościoła, który uległ spaleniu. Aby pomóc tamtejszej wspólnocie tacę ze wspomnianej Mszy św. przekażemy na ten cel.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć