Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

  • W najbliższą niedzielę zaczyna się nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go okresem ADWENTU, który jest przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowuje nas do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii.
  • W łączności z wczorajszą ogólnopolską uroczystością w Łagiewnikach, w której wziął udział Episkopat Polski, Prezydent Rzeczypospolitej oraz polski Rząd, dzisiaj w naszej Katedrze po każdej Mszy św. dokonamy podobnego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dlatego za chwilę nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym każdy będzie mógł osobiście przyjąć Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Króla, zapraszając Go do swoich rodzin i wspólnot. Na zakończenie otrzymamy błogosławieństwo eucharystyczne.
  • Niedziela Chrystusa Króla, którą dzisiaj obchodzimy, to także patronalne święto wielu wspólnot katolickich. Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do Katedry na Mszę św. o 13.00, sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stefana Cichego.
  • We wtorek kończymy modlitwę wypominkową, zatem w środę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. ofiarowaną za wszystkich wiernych zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach.
  • W poniedziałek i środę dwie kolejne katechezy drogi neokatechumanalnej. Odbywają się one w domu parafialnym, w sali nr 4, o 19.15. Więcej informacji o Drodze Neokatechumenalnej – TUTAJ
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek wspominamy w Liturgii św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Jest to okazja, aby podziękować Panu Organiście, katedralnemu zespołowi Cantus Mirabilis, scholi dziecięco – młodzieżowej i jej opiekunom. Prosimy wszystkich o modlitwę w ich intencji.
  • W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 7.30 będzie gościł w Katedrze ks. Proboszcz z Kamieńca Podolskiego (obecnie Ukraina), który poszukuje funduszy na odbudowę tamtejszego kościoła, który uległ spaleniu. Aby pomóc tamtejszej wspólnocie tacę ze wspomnianej Mszy św. przekażemy na ten cel.

 

 

udostępnij