Uroczystość Najświętszej Trójcy

 • Niedziela Trójcy Świętej, którą dzisiaj przeżywamy, kończy czas przyjmowania Komunii Św. Wielkanocnej.
 • W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która zobowiązuje wierzących do udziału w Eucharystii. Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali w tym dniu o godz. 7.30, 10.00, 13.00 i 18.30. Mimo dnia świątecznego nie będzie Mszy św. o 11.30; natomiast główna Msza św., pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego, będzie sprawowana o 10.00; po niej wyruszy tradycyjna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Rozpocznie się ona na Placu Katedralnym, następnie przejdzie ulicami Najświętszej Maryi Panny, Wrocławską do kościoła Świętej Trójcy, stamtąd ul. Rzemieślniczą i Wrocławską do Kościoła św. Jacka, gdzie nastąpi zakończenie uroczystości. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji. Członków wspólnot parafialnych prosimy o zabranie na procesję sztandarów. O udział w procesji prosimy także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy też o udekorowanie okien swoich mieszkań, zwłaszcza na trasie przejścia procesji.
  W dniu Bożego Ciała, poza Mszą św., zapraszamy także na modlitwę poranną Kościoła – jutrznię, o godz. 7.00
 • Z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa związana jest tzw. Oktawa Bożego Ciała. W tym roku, ze względu na zaplanowane w czasie Oktawy w godzinach popołudniowych inne wydarzenia religijne w Katedrze, na Mszę św. o Najświętszym Sakramencie zapraszamy codziennie o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wewnątrz Katedry. Zatem na nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu do czwartku w łącznie (również dzisiaj) zapraszamy jak dotąd o 18.00, a od piątku, w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. w południe.
 • Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim, a po Mszy o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • W tym tygodniu we wtorek przypada 13 dzień miesiąca, upamiętniający objawienia fatimskie. Zatem o godz. 18.30 we wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencjach zbiorowych (intencje zgłaszamy w zakrystii). Po Mszy św. odbędzie się tradycyjnie nabożeństwo Apelu Fatimskiego.
 • Obecny rok obchodzony jest w Polsce jako Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego, z okazji przypadającego 100 – lecia Jego śmierci. Z tej okazji w najbliższą sobotę (17.06), w dniu Jego wspomnienia, o godz. 12.00 zapraszamy do Katedry na Mszę św. którą będziemy sprawowali przy relikwiach św. Brata Alberta, które przechowujemy w naszej Katedrze. Św. Brat Albert poświęcił swoje życie ubogim, bezdomnym i chorym. Założył zgromadzenia zakonne Albertynów i Albertynek, które kontynuują współcześnie Jego dzieło. Do udziału we Mszy św. w sobotę zapraszamy także wszystkich, którzy poświęcają się działalności charytatywnej w naszej parafii, w ramach Parafialnego Zespołu Caritas i poza jego strukturami.
 • Serdecznie zachęcamy Parafian, szczególnie młodzież, do wzięcia udziału w Jubileuszowej XXV Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która jest zaplanowana od 29 lipca do 7 sierpnia br. Więcej informacji na ten temat udziela Ks. Mateusz – kierownik PPL oraz ks. Przemysław Superson – przewodnik grupy legnickiej. Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką odbędą się w niedzielę 18 czerwca w Parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 19.00 oraz w sobotę 22 lipca w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 19.00. Wszyscy, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pielgrzymce mogą przekazać intencje modlitewne. Intencje te należy włożyć do specjalnie przygotowanych kopert, które „pocztą pielgrzymkową” zostaną zaniesione przez pielgrzymów do tronu Królowej Polski. Ponadto w czasie drogi pielgrzymi będą modlić się w podanych intencjach a na zakończenie pielgrzymki wszystkie prośby zostaną wpisane do specjalnej księgi i złożone u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze. Koperty intencyjne można otrzymać w zakrystii.
 • W najbliższą sobotę 17 czerwca przedstawiciele dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod Katedry o godz. 6.00 rano.
 • W przyszłą niedzielę 18 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 18.30 do grona ministrantów przyjmiemy 10 nowych chłopców. Bardzo prosimy o modlitwę ich intencji oraz ich Rodzin. Po tej uroczystości odbędzie się spotkanie dla całej służby liturgicznej wraz z Rodzicami w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy całą służbę liturgiczną.
 • Biuro Radia Maryja zaprasza na autokarową pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 9 lipca. Bliższe informacje znajdują się na ogłoszeniu w gablocie przy Katedrze lub w biurze Radia, w domu parafialnym.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZMIAN PERSONALNYCH:

 • Decyzją Księdza Biskupa Legnickiego, z dniem 26 czerwca, ze stanowiska wikariusza parafialnego naszej parafii został odwołany ks. Marcin Delestowicz, któremu Ksiądz Biskup powierzył posługę wikariusza w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Na Jego miejsce wikariuszem naszej parafii został ustanowiony ks. Łukasza Kutrowski, który kończy studia muzykologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Księdzu Marcinowi podziękujemy za roczną pracę w naszej wspólnocie w niedzielę 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
udostępnij

Warto również zobaczyć