Uroczystość Narodzenia Pańskiego

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Drodzy Parafianie,

Szanowni Goście nawiedzający naszą Katedrę w tym świątecznym czasie!

Gdy na świat przychodzi dziecko, życie rodziny zmienia się diametralnie. Gorączkowe przygotowanie na przyjęcie nowego człowieka, oczekiwanie na niego, nadzieja z nim związana, towarzyszą nie tylko rodzicom, ale całej rodzinie… i jeszcze radość, gdy pojawi się na świecie.

Mówimy: „to prawdziwy cud”. Każdy pragnie przytulić to maleństwo, ucałować i wziąć na swoje ręce, dziękując Bogu za cud jego poczęcia i narodzin.

Narodziny Boga w ludzkim ciele, to cud jeszcze większy, bo oto To Dziecko – Bóg prawdziwy, wtulone w ramiona Niepokalanej Matki Maryi, narodziło się wśród nas i dla nas. Mają do Niego przystęp wszyscy: i prości pasterze i uczeni mędrcy… każdy bez wyjątku człowiek.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim serdeczne życzenia, aby wasze serca, Siostry i Bracia, otworzyły się na przyjęcie Nowonarodzonego Chrystusa, a z Nim na dar prawdziwej radości i nadziei. Weźcie Go w na swoje ręce, przytulcie do serca. Jego Matka wam na to pozwoli, co więcej będzie wam towarzyszyła
i chroniła was jak swojego Syna. Niech Jezus znajdzie mieszkanie w waszym sercu, a wtedy wasze życie, zwłaszcza wtedy, gdy wydaje się być trudne i pozbawione nadziei, czy może zagrożone grzechem, nabierze nowego blasku i sensu. Tego  z całego serca życzymy wam, drodzy Bracia i Siostry z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

PODZIĘKOWANIA

Wraz z życzeniami pragniemy wyrazić także serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Katedry do świąt; wszystkim którzy porządkowali świątynię, wykonywali dekoracje, oraz w jakikolwiek inny sposób ofiarowali swój czas i pracę. Dziękujemy wspólnocie Betania, Paniom Zakrystiankom, Panu Organiście i chórowi katedralnemu oraz całej służbie liturgicznej.

Proboszcz Katedry pragnie wyrazić podziękowanie także swoim Współpracownikom za ofiarną posługę, zwłaszcza w tych ostatnich dniach oraz za wszelką pomoc. W szczególności ks. Mateuszowi za przygotowanie świąteczne Katedry, ks. Łukaszowi za oprawę muzyczną świątecznej Liturgii i ks. Robertowi za podjęcie, podczas tegorocznych Rorat, duchowego przygotowania, do głębszego przeżycia świąt.

Dziękujemy także tym, którzy wspomogli ubogich poprzez ofiarowanie darów materialnych, produktów spożywczych, a także Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który tę pomoc zorganizował. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serca swoimi łaskami.

 

INFORMACJE

 • Święta Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez osiem dni, w ramach tzw. „Oktawy”. Dzisiaj, w I dniu, na Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o 7.30, 10.00
  30, o 13.00, wieczorna o godz. 18.30 Dzisiaj dodatkowo o 18.00 zapraszamy na świąteczne nieszpory.
 • Jutro, w II dzień Świąt, czyli w święto Pierwszego Męczennika i Diakona Szczepana, Msze św. sprawujemy również jak w niedziele. Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki
 • W pozostałe dni Oktawy na Msze św. zapraszamy o 6.30, 12.00 lub 18.30:
 • We wtorek obchodzimy święto Św. Jana Ewangelisty; tradycyjnie odbędzie się obrzęd błogosławienia wina.
 • W środę wspominamy św. Młodzianków Męczenników z Betlejem. Na Mszę św. zapraszamy dzieci, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 • W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Wszystkie rodziny zapraszamy na Mszę św. tym razem wyjątkowo o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się obrzęd indywidualnego błogosławienia rodzin, a małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić przysięgę małżeńską. Małżonkowie, którzy pragną otrzymać pamiątkę tego wydarzenia proszone są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy św. Na Mszę św. o 13.00 w najbliższą niedzielę zapraszamy także wspólnotę modlitewną obrońców życia.
 • Mszy św. na zakończenie roku w najbliższą sobotę o godz. 18.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki. Eucharystia będzie poprzedzona nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Ponadto w ostatnimi dniu roku cywilnego (w niedzielę) będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 14.00 do 18.00. Zachęcamy serdecznie do adoracji.
 • W niedziele przypada ostatni dzień miesiąca, zatem jedną z intencji Mszy św. o godz. 18.30 będzie modlitwa zbiorowa za zmarłych w grudniu i w minionym roku naszych Parafian.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w sobotę od 10.00 do 11.00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt po Mszy św. wieczornej.
 • Wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian rozpocznie się od 2 stycznia. Za tydzień podamy bliższe informacje.

 

 

 

udostępnij