Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło. /…/ Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany/…/

Izajasz, 9,1 – 2

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom nawiedzającym naszą Katedrę w tych dniach składamy najlepsze świąteczne życzenia.

W tym niezwykłym czasie, gdy noc zajaśniała betlejemskim światłem, my duszpasterze pragniemy być szczególnie blisko Was, ogarniając Was życzliwością i miłością. W całym nadchodzącym roku, pragniemy dzielić z Wami wszelkie radości i smutki, pragniemy być na dobre i na złe, aby na nowo rozbudzać nadzieję. Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do chorych i samotnych. Pozdrawiamy każdą Rodzinę.

Niech Boże Dziecię błogosławi Wam na każdy dzień, a Bogarodzica Dziewica – Jego Matka niech wspiera Was swoją matczyną obecnością i wstawiennictwem

Wraz z życzeniami pragniemy wyrazić także serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Katedry do świąt; wszystkim którzy porządkowali świątynię, wykonywali dekoracje, oraz w jakikolwiek inny sposób ofiarowali swój czas i pracę. Dziękujemy wspólnocie Betania, Paniom Zakrystiankom, Panu Organiście i chórowi katedralnemu, całej służbie liturgicznej oraz naszym Klerykom. Proboszcz Katedry pragnie wyrazić podziękowanie także swoim Współpracownikom za ofiarną posługę, zwłaszcza w tych ostatnich dniach, oraz za wszelką pomoc.

Dziękujemy także tym, którzy wspomogli ubogich poprzez ofiarowanie darów materialnych, produktów spożywczych, a także Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który tę pomoc zorganizował. Niech Bóg wynagrodzi dobroć serca swoimi łaskami.

INFORMACJE

 • Święta Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez osiem dni, w ramach tzw. „Oktawy”. Dzisiaj, w I dniu, na Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o 7.30, 10.00 11.30, o 13.00, wieczorna o godz. 18.30 Dzisiaj dodatkowo o 18.00 zapraszamy na świąteczne nieszpory.
 • Jutro, w II dzień Świąt, czyli w święto Pierwszego Męczennika i Diakona Szczepana, Msze św. sprawujemy również jak w niedziele. Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył Biskup Legnicki
 • W pozostałe dni Oktawy na Msze św. zapraszamy o 6.30, 12.00 lub 18.30:
 • We wtorek obchodzimy święto Św. Jana Ewangelisty; tradycyjnie odbędzie się obrzęd błogosławienia wina.
 • W środę wspominamy św. Młodzianków Męczenników z Betlejem. Na Mszę św. zapraszamy dzieci, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
 • W piątek natomiast przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodziny, które pragniemy pobłogosławić. Małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Jeżeli ktoś z Państwa obchodzi w tym roku okrągły jubileusz małżeński otrzyma także pamiątkowy dokument jubileuszu, pod warunkiem, że zgłosi ten fakt dzisiaj lub jutro w zakrystii.
 • Na tę wieczorną Mszę św. w piątek zapraszamy także wszystkich, którzy wyrazili pragnienie przystąpienia do wspólnoty modlitewnej obrońców życia, która zawiązała się podczas tegorocznych rorat. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wspólnoty w domu parafialnym.
 • Mszy św. na zakończenie roku w najbliższą sobotę o godz. 18.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki. Msza św. będzie poprzedzona nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Ponadto w ostatnimi dniu roku cywilnego (w sobotę) będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 18.00. Zachęcamy serdecznie.
 • Pierwszy dzień Nowego Roku 2017 i równocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przypada w niedzielę, zatem na Msze św. 1 stycznia zapraszamy jak w każdy Dzień Pański. Ponadto w niedzielę Nowego Roku, o godz. 7.00 sprawujemy jutrznię i o godz. 18.00 nieszpory.
 • Z racji I niedzieli miesiąca, 1 stycznia po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 26 grudnia do 1 stycznia włącznie. W tych dniach, w sprawach bardzo pilnych, prosimy o kontakt z księdzem po Mszy o 12.00
 • Wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian rozpocznie się po Nowym Roku. Za tydzień podamy bliższe informacje.
udostępnij