Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • W najbliższy piątek, 29 czerwca, przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów naszej Diecezji, Patronów miasta Legnicy
  i naszego kościoła parafialnego – Legnickiej Katedry. Tegoroczny przebieg uroczystości odpustowej będzie wyglądał następująco:

  • od wtorku rozpoczynamy Triduum ku czci Świętych Apostołów; nabożeństwo to odbędzie się we wtorek, środę i czwartek w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.
  • w czwartek (28 czerwca) Wigilia uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła; Wigilię rozpoczniemy o godz. 18.00 nieszporami, a po nieszporach o godz. 18.30 Mszę św. będą sprawowali Neoprezbiterzy, którzy odbywali w naszej parafii praktyki duszpasterskie; po Mszy św. udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
  • w piątek (29 czerwca) – dzień Uroczystości; główna Msza św. odpustowa, sprawowana będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, w koncelebrze z zaproszonymi kapłanami miasta Legnicy oraz Kapitułą Katedralną. Pozostałe Msze św. w tym dniu o 7.30 i wieczorna o godz. 18.30 poprzedzona nieszporami o 18.00. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian, bractwa i stowarzyszenia oraz Mieszkańców Legnicy do udziału w uroczystościach odpustowych, zwłaszcza w piątek o 12.00.  
 • Jak co roku w wigilię Odpustu, czyli w czwartek na Mszę św. o 18.30 zapraszamy Radę Parafialną oraz wszystkich związanych z posługą w Katedrze: wspólnotę Betania, Panie Zakrystianki i Pana Organistę. Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się świąteczne spotkanie.
 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy do Katedry codziennie do soboty włącznie o po Mszy św. wieczornej.
 • W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna jedynie we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do 11.00; Msze św. w okresie wakacji sprawujemy bez zmian; nie będzie natomiast niedzielnej jutrzni i nieszporów oraz Mszy św. Trydenckiej; ponadto dzisiaj o 20.00 ostatnia przed wakacjami Msza św. Akademicka.
 • W sobotę ostatni dzień czerwca, zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych w czerwcu Parafian oraz za poleconych zmarłych.
 • Młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę (od 29 lipca do 7 sierpnia). Bliższych informacji udziela ks. Mateusz. Podobnie jak w roku ubiegłym pielgrzymom można przekazać intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i złożone na Jasnej Górze. Intencje zapisane na kartkach można składać w zakrystii w przegotowanych kopertach, które znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego.
 • Zachęcamy do kupna książek wyłożonych na kiermaszu, z których dochód jest przeznaczony na organizowany przez naszą parafię letni wypoczynek dla dzieci
  i młodzieży.
 • Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje życzymy miłego odpoczynku, przypominając o świętowaniu Dnia Pańskiego, poprzez uczestnictwo we Mszy św.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć