Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego

Główne uroczystości 679 Rocznicy Poświęcenia Katedry odbędą się dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 18.30, sprawowanej przez Księdza Biskupa Legnickiego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

***

W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek (21.09.) święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

– w środę (23.09.) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny

***

We wtorek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity i na Mszę św. w intencjach polecanych za Jej wstawiennictwem.

***

Jutro ks. Mateusz obchodzi dzień imienin. Solenizanta polecamy modlitwom wszystkich parafian i zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w poniedziałek, o godz. 18.30.

***

W najbliższą niedzielę 27 września odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy o godz. 9.30 (wyjątkowo zatem nie będzie Mszy św. o 10.00)

W związku z tym:

– próby dla dzieci odbędą się w środę i czwartek o godz. 16.30

– spowiedź dla dzieci i rodziców zaplanowana jest w piątek od 16.30

***

Młodzież poszukującą Boga i pragnącą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na spotkania ruchu Światło-Życie w każdy piątek o godzinie 19.15 na plebanii.

***

W najbliższą sobotę odbędzie się w Katedrze diecezjalny dzień skupienia Służby Liturgicznej, a podczas Mszy św. o 12.00 Ksiądz Biskup ustanowi nowych lektorów.

***

Ponawiamy ogłoszenie sprzed tygodnia:

W związku z istniejącą sytuacją pandemii uroczystości I Komunii św. i bierzmowania zostały zmienione nieco w formie i czasie. Wiele dzieci przyjmowało Komunię św. indywidualnie. Ponadto grupa przygotowanej młodzieży nie przystąpiła do bierzmowania.

Odnosząc się do zaistniałej sytuacji i widząc taką potrzebę duszpasterską postanowiliśmy umożliwić przyjęcie I Komunii św. w tym roku wszystkim dzieciom z klas III, oraz dzieciom starszym (z klas IV – VIII), które z różnych powodów w poprzednich latach nie przystąpiły jeszcze do tego Sakramentu.

 Proponujemy także przyjęcie bierzmowania, tej młodzieży, która nie przystąpiła do tego sakramentu w swoim czasie (mowa tu o młodzieży ze szkół ponadpodstawowych).

Podobną propozycję kierujemy do osób starszych, które nie przyjęły jeszcze tych sakramentów.

Jedyny warunek, który umożliwi przystąpienie do I Komunii św. lub do bierzmowania, to zgłoszenie się do ks. Adama w wypadku bierzmowania lub
ks. Mateusza w wypadku I Komunii św.

Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, ponieważ następna taka możliwość nie pojawi się szybko.

***

Zapisy uczniów klas VI, którzy wyrażają pragnienie rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania oraz dzieci z klas I, których rodzice planują I Komunię św.
w klasie III rozpoczynają się od dzisiaj i będą trwały do końca listopada.

***

Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII i VIII odbędzie się w katedrze 21 września (poniedziałek) o godzinie 19.30.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć