V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna
 • W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy na Msze św. do Katedry zapraszamy tak jak w niedzielę (7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30). Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Przypominamy, że rozpoczynający się od wtorku miesiąc maj poświęcony jest Matce Bożej. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30. W sobotę o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i fatimskie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W tym tygodni we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Robotnika. W diecezjalnym sanktuarium w Krzeszowie odbywa się pielgrzymka mężczyzn.
 • Informacja dla kandydatów do bierzmowania: spotkanie formacyjne dla uczniów klas VII SP odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 • W dniach 1, 2, i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE JERYCHA RÓŻAŃCOWEGO:

Przypominamy, przygotowujemy się do tygodniowej nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy zwłaszcza w intencji rodzin – czyli do tzw. Jerycha różańcowego. W związku z tym podajemy następujące informacje:

Termin: niedziela 6 maja – godz. 19.30 do niedzieli 13 maja – godz. 7.30

Miejsce: kaplica pod wieżą gotycką, wejście od kruchty zachodniej.

Stałe modlitwy podczas Jerycha:

 • Msze św.: 6.30, 12.00, 18.30 (w sobotę 9.00, 12.00, 18.30)
 • Różaniec: tajemnice radosne 7.00, tajemnice bolesne 11.00, tajemnice światła 17.00, tajemnice chwalebne 21.00
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia: 3.00 i 15.00
 • Nabożeństwo majowe: 18.00

Ważna informacja: Na modlitwę i adorację może przyjść każdy o dowolniej porze. Prosimy jednak, aby Ci którzy mają taką możliwość podjęli się dyżuru adoracyjnego i wpisali się na listę dyżurów. Będziemy mieli wtedy pewność, że ktoś będzie w kaplicy, a to jest ważne. Zapisy przyjmujemy po Mszy św. przy ołtarzu św. Antoniego lub w zakrystii, albo telefonicznie 500 245 557.

W punkcie zapisów można też nabyć ciekawą książkę pod znamiennym tytułem „Różaniec uratuje ciebie i świat”.

Intencja Jerycha:

Główną intencją tej siedmiodniowej modlitwy jest wspieranie rodzin i duchowa pomoc w pokonywaniu trudności i niebezpieczeństw. Pragniemy się modlić także w intencji Ojczyzny, naszego miasta i całej naszej Parafii. Można jednak zgłaszać swoje szczególne, ważne i konkretne intencje, zwłaszcza
w sprawach trudnych do rozwiązania. Będziemy je omadlać codziennie podczas różańca i wspierać tych, którzy stają wobec trudnych, po ludzku nie do pokonania, sytuacji życiowych. Pamiętajmy: wspólna modlitwa różańcowa ma szczególną moc. Intencje zapisane na kartkach można składać do pojemnika wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego lub bezpośrednio w zakrystii i punkcie zgłaszania dyżurów adoracyjnych.

Ulotki z dokładnymi informacjami na ten temat znajdują się przy wyjściu z Katedry. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę szczególną modlitwę.

 

 • W piątek zakończyły się prace konserwatorskie przy dzwonach naszej Katedry, polegające na wymianie serc dzwonów oraz ich zawieszeń. Ponadto wykonano nowe elektroniczne sterowanie dzwonami, które po dłuższym czasie milczenia będą znów wzywać wiernych do wielbienia Boga. Całość kosztowała nas 28.000 zł. Część pieniędzy pochodziła z daru jaki zostawił Katedrze ś.p. Biskup Rybak,
   a reszta pochodzi z dodatkowych składek, o jakich pamiętają niektórzy nasi Parafianie w każdą II niedzielę miesiąca. Korzystając z okazji pragniemy za to regularne wsparcie serdecznie podziękować. Za wszystkich Darczyńców odprawiamy Mszę św. w każdą drugą niedzielę miesiąca.
udostępnij

Warto również zobaczyć