V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu
 • W Katedrze rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. W tym roku są one pomyślane również jako przygotowanie do peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła z Gargano, która odbędzie się od 12 do 14 października. Serdecznie witamy Rekolekcjonistę ks. Wojciecha Kapustę ze Zgromadzania Św. Michała Archanioła i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 • Plan rekolekcji jest bardzo prosty. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św., jak w każdą niedzielę. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na Mszę św. z nauką o 12.00 lub 18.30. Również codziennie podczas rekolekcji będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 15.00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji wynagradzającej za dokonaną profanację Eucharystii w Szklarskiej Porębie. Młodzież zapraszamy na rekolekcyjne konferencje w poniedziałek i wtorek o 17.00, są to spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 6, 7 szkoły podstawowej, 2 i 3 gimnazjum oraz 1 szkoły ponadgimnazjalnej. 
 • Spowiedź rekolekcyjna jest zaplanowana na środę (21 marca) od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 19.00. Usilnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej właśnie w środę, gdy będzie więcej spowiedników, a nie odkładanie jej na czas bezpośrednio przed świętami lub na najbliższą niedzielę.
 • Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę z planem rekolekcji. Jeżeli mamy taka możliwość, to prosimy je przekazać także tym, którzy rzadziej uczęszczają na Msze św. niedzielne.
 • O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 • W najbliższy piątek /23 marca/ odbędzie się wspólna dla wszystkich parafii legnickich Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła św. Jana o godz. 19.30 i ulicami miasta przejdzie do Katedry. Po tym nabożeństwie, wewnątrz Katedry odbędzie się wspólna adoracja Relikwii Krzyża Świętego, które będą niesione w procesji Drogi Krzyżowej. Modlitwie będzie przewodniczył Biskup Legnicki. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie pasyjnym. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. W związku z tym w piątek w Katedrze będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30.
 • Za tydzień w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień, bezpośrednio wprowadzający nas w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, największych świąt chrześcijańskich. Główna Msza św. w Katedrze z procesją palmową, na którą zapraszamy wszystkich Parafian, sprawowana będzie o godz. 10.00, czyli na tzw. sumie i rozpocznie się od poświęcenia palm na placu przed Katedrą. Pozostałe Msze św. bez zmian.
 • W tym roku w ramach Światowych Dni Młodzieży Ksiądz Biskup Legnicki będzie sprawował Mszę św. z udziałem młodych chrześcijan w kościele pw. Św. Tadeusza Apostoła o godz. 14.00. Po Mszy św. uczestnicy spotykają się w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Lotniczej. Młodzież zachęcamy do udziału.
 • Jutro obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, drugorzędnego Patrona naszej Diecezji i Patrona Seminarium Duchownego, które obchodzi 25 – lecie istnienia. Msze św. zgodnie z porządkiem rekolekcyjnym.
 • W czwartek przypada 22 dzień miesiąca. Zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, poprzedzające wieczorną Mszę św. w intencjach przekazanych przez czcicieli Św. Rity.
 • W sobotę, podczas Mszy św. o 12.00 Biskup Legnicki ustanowi nowych akolitów.
 • Zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez naszą parafię pomoc przedświąteczną dla rodzin niezamożnych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; ponadto dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii. W kiosku są do nabycia świece na stół wielkanocny, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim.
udostępnij

Warto również zobaczyć