V Niedziela Wielkiego Postu

 • Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii czyli czas głoszenia i słuchania Słowa Bożego, którego nie wolno nam lekceważyć. Trzydniowe rekolekcje skierowane są ogólnie do wszystkich Parafian. Specjalne spotkanie z Słowem Bożym dla dzieci i młodzieży planujemy w maju, podczas Misji świętych.
  Serdecznie witamy Rekolekcjonistę ks. profesora Bogusława Drożdża, kanonika Kapituły Katedralnej i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  Plan rekolekcji jest bardzo prosty. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św., jak w każdą niedzielę. Jutro i we wtorek zapraszamy na Mszę św. z nauką o 12.00 lub 18.30. Również w poniedziałek i wtorek będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 18.00, a o godz. 15.00 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji o nawrócenie grzeszników.
  Spowiedź rekolekcyjna jest zaplanowana na wtorek (4 kwietnia) od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 19.00. Usilnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej właśnie we wtorek, gdy będzie więcej spowiedników, a nie odkładanie jej na czas bezpośrednio przed świętami lub na najbliższą niedzielę.
 • Dzisiaj przypada 12 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przy ołtarzu Świętego Papieża, znajdującym się w kaplicy Langnerów (pierwsza kaplica od wejścia głównego po stronie rynku)
 • O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 • W najbliższy piątek /7.04./ odbędzie się wspólna dla wszystkich parafii legnickich Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła św. Jana o godz. 19.30 i ulicami miasta przejdzie do krzyża Milenijnego na pl. Orląt Lwowskich przed budynkiem Kurii. Nabożeństwu będzie przewodniczył Biskup Legnicki. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie pasyjnym. W związku z tym w piątek w Katedrze będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30.
 • Za tydzień w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień, bezpośrednio wprowadzający nas w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, największych świąt chrześcijańskich. Główna Msza św. w Katedrze z procesją palmową, na którą zapraszamy wszystkich Parafian, sprawowana będzie o godz. 11.30 i rozpocznie się od poświęcenia palm na placu przed Katedrą. Pozostałe Msze św. bez zmian.
 • Ponadto w najbliższą niedzielę Palmową w Katedrze będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o 14.30, której będzie przewodniczył Biskup Legnicki. Msza św. rozpocznie się poświęceniem palm i procesją do Katedry z kościoła św. Jana o 14.15. Po zakończeniu Mszy św. z Katedry wyruszy tradycyjny Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się koncertem w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Oś. Kopernik. Do udziału w marszu zachęcamy zwłaszcza dzieci, młodzież i rodziny.
 • Również w najbliższą niedzielę o 16.00 będzie sprawowana w Katedrze Msza św. trydencka z procesja palmową i śpiewaną Męką Pańską, zgodnie z dawnym rytem.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o 13.00 – w ramach powstającej przy Katedrze wspólnoty modlitewnej – 16 osób złoży przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Bardzo dziękujemy za to świadectwo i troskę o ochronę świętości ludzkiego życia. Powstająca wspólnota pragnie objąć modlitwą nie tylko życie dzieci nienarodzonych, ale także chce wspomagać śmiertelnie chorych, zwłaszcza konających, którzy przeżywają najtrudniejszy moment życia oraz chrześcijan cierpiących, których życie jest zagrożone przez prześladowanie. Już rozpoczęliśmy nieustanną modlitwę w tych intencjach. Zachęcamy to tej modlitwy także wszystkich Parafian. Najbliższe spotkanie grupy odbędzie się po świętach, o czym wkrótce poinformujemy. Bliższych informacji udzielamy w zakrystii.
 • W piątek przypada 30 dzień po śmierci Pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka. Mszy św. o 12.00 w intencji Zmarłego będzie przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski w koncelebrze z biskupem Markiem Mendykiem i przybyłymi księżmi. Zapraszamy do modlitwy.
 • W sobotę o 20.00 zapraszamy młodzież w ramach Duszpasterstwa Młodych na adorację Najświętszego Sakramentu, która się odbędzie w kaplicy na plebanii.
 • Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. oraz lektorów odbędzie się w sobotę o 19.15 w Katedrze.
 • W ramach istniejącej przy Katedrze Poradni Miłosierdzia, w najbliższy piątek od 16.00 do 17.00, w pokoju nr 1 domu parafialnego będzie dyżurował kapłan, służący pomocą i rozmową w sprawach duchowych, niekiedy trudnych do rozwiązania i w sprawach dotyczących wiary.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 13.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA:
  Spotkania formacyjne odbędą się:

  • dla klas II gimnazjalnych – poniedziałek 17.00
  • dla klas III gimnazjalnych – poniedziałek 19.30
  • dla klas ponadgimnazjalnych – we wtorek (11.04) o 17.00 w Katedrze
 • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH:
  W czwartek (6.04.) o 19.30 odbędzie się w Katedrze spotkanie z lekarzem panem doktorem Arturem Ziębą m.in. na temat „Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności”. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich innych zainteresowanych rodziców.
 • W Niedzielę Palmową przed Mszą św. o 11.30, 13.00 i 14.30 harcerki z duszpasterstwa działającego przy Katedrze, będą sprzedawały palmy wielkanocne, z których dochód pragną przeznaczyć na zakup mundurów dla nowych harcerek z naszego zastępu. Dziękujemy za wsparcie.
udostępnij

Warto również zobaczyć