VI Niedziela Wielkanocna

 • Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa szczególną uroczystość. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 93 dzieci, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci oraz ich rodziców polecamy serdecznej modlitwie całej wspólnoty. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy codziennie na Mszę św. o godz. 18.30, w ramach tzw. „białego tygodnia”.
 • Jutro, tj. 22 maja, obchodzimy wspomnienie św. Rity z Cascii, wzywanej przez wiernych w sprawach trudnych do rozwiązania, po ludzku beznadziejnych. Jest szczególną Patronką matek, żon i wdów oraz ludzi cierpiących duchowo i fizycznie. Jej kult, poparty wieloma świadectwami cudów, jest bardzo żywy w wielu miejscach na całym świecie. Będąc w ubiegłym roku na parafialnej pielgrzymce we Włoszech przywieźliśmy Jej Relikwie, które wprowadzimy podczas jutrzejszej Mszy św. o 12.00 . Tradycyjnie w dzień św. Rity błogosławi się róże, związane ze szczególną Boża łaską okazaną w Jej życiu. Jeżeli ktoś pragnie więcej dowiedzieć się o św. Ricie, a zwłaszcza modlić się za Jej wstawiennictwem, zapraszamy do Katedry jutro Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. zostaną pobłogosławione róże, które można też przynieść ze sobą. Również podczas Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Rity oraz zostaną poświęcone róże.
 • Od jutra rozpoczynają się w Kościele Dni Krzyżowe, czyli czas szczególnej modlitwy o urodzaje oraz za pracujących na roli. W Katedrze będziemy się modlić w tej intencji w ramach nabożeństw majowych.
 • Od piątku natomiast rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą także połączymy z wieczornym nabożeństwem o godz. 18.00.
 • Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00, również dzisiaj, jedynie w sobotę nabożeństwo odbywa się po Mszy św. o 9.00.
 • W najbliższą niedziele obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli zbliża się ku końcowi czas paschalny. Przypominamy, o powinności spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • W środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 • Wszystkim Mamom, z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki dziękujemy za dar życia i obiecujemy modlitwę. Na Mszę św. w intencji wszystkich matek zapraszamy w piątek o godz. 12.00.
 • INFORMACJE DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO „IKONA”
  • Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy do Katedry studentów oraz starszą młodzież na tzw. „Niedzielną dwudziestkę”, czyli akademicką Mszę Święta.
  • Natomiast w czwartek o godz. 20.30 zapraszamy na spotkanie z cyklu „SŁOWOMANIA” – jest to spotkanie biblijne, które ma dać możliwość głębszego zrozumienia Pisma Świętego oraz wcielenia usłyszanego słowa w życie.
 • Duszpasterstwo Młodzieżowe KADOSZ, przy Katedrze zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym oraz szkół ponadgimnazjalnych na spotkania w każdy piątek o godz. 19.30 w sali domu parafialnego. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie z cyklu SŁUCHOWISKO, podczas którego będzie możliwość rozwiana swoich wątpliwości, zadawania pytań oraz poruszenia tematów związanych z wiarą, Bogiem i Kościołem.
 • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież do udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym, które poprowadzi o. John Bashobora, charyzmatyczny kaznodzieja z Ugandy. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej. Szczegółowe informacje na plakacie.
udostępnij

Warto również zobaczyć