VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła
 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Eucharystię dla chorych oraz w ich intencji zapraszamy o godz. 13.00. Podczas tej Mszy zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorym, którzy wcześniej zgłosili takie pragnienie.
 • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczyna się okres przygotowania do Paschy, czyli święty czas Wielkiego Postu. Zechciejmy wykorzystać te 40 dni na osobiste nawrócenie i poprawę życia, zbliżenie się do Boga i bliźnich.
 • Przypominamy, że Środa Popielcowa to dzień wybitnie pokutny, w którym wierzących obowiązuje także post ścisły i wstrzemięźliwość. /jeden posiłek bezmięsny do syta i ew. dwa lekkie/. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, tym bardziej w Wielkim Poście.
 • Na Msze św., połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty, zapraszamy do Katedry w Środę Popielcową o 6.30, 12.00 oraz o 18.30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. w Środę Popielcową razem z dorosłymi o godz. 18.30.
 • Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne. Już w tym tygodniu, w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych i młodzież o 11.30 lub 18.00, a dzieci o 17.00. W najbliższą niedzielę natomiast Gorzkie Żale o 17.30.
 • Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Katedrze, jak zwykle w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 18 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kapusta ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Będzie to pierwszy etap przygotowania do peregrynacji Figury św. Michała z Gargano, którą zaplanowaliśmy w Katedrze od 12 do 14 października. Spowiedź wielkanocna odbędzie się na zakończenie rekolekcji tj. w środę 21 marca.
 • Czas Wielkiego Postu, to ostatni etap przygotowania dorosłych katechumenów do przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego podczas najbliższej Wigilii Paschalnej. W naszej diecezji, pod opieką Księdza Biskupa Legnickiego, do tego wydarzenia przygotowuje się kilkanaście osób. W najbliższą niedzielę podczas Eucharystii o 10.00 odbędzie się obrzęd wybrania kandydatów do chrztu, czyli wpisanie ich imienia. Następnie w 3, 4 i 5 niedzielę Wielkiego Postu odbędą się tzw. „skrutynia. Każdą z tych Eucharystii poprzedzi katecheza Księdza Biskupa wyjaśniająca te obrzędy o godz. 9.30. (już w najbliższą niedzielę). Serdecznie zapraszamy nie tylko na Mszę św. o 10.00, ale także na katechezę Księdza Biskupa o 9.30, która pozwoli także nam odnowić świadomość znaczenia chrztu w naszym życiu i głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Zachęcamy bardzo serdecznie.
 • Dzisiaj przypada 160 Rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (18.02.) zapraszamy na projekcję najnowszego filmu fabularnego o tym wydarzeniu, pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Projekcja filmu odbędzie się w domu parafialnym o godz. 15.00. Będzie to też okazja do parafialnego spotkania „przy niedzielnej kawie”.
 • O 16.00 sprawujemy dzisiaj w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydencką.
 • Dzieci klas II wraz z rodzicami na Mszę w najbliższą niedzielę (18.02.) zapraszamy o 16.00, w ramach przygotowania do I Komunii Św.
 • Zbiórka dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w Katedrze w czwartek o godz. 17.00.
 • Parafialny Zespół Caritas, w najbliższy czwartek od 16.00 do 17.00 w domu parafialnym będzie wydawał kolejną porcję żywności, dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć