VII Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj przypada 19 dzień miesiąca. Wieczorną Mszę św. poprzedzą jak zwykle nieszpory o godz. 18.00, połączone z nabożeństwem do św. Józefa z udziałem Bractwa św. Józefa. Członków Bractwa zaprszamy także na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj na plabanii o godz. 16.30.
  • W najbliższą środę (22.02.) obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to święto Nauczycielskiego Urzędu Kościoła. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Ojca Świętego Franciszka.
  • Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących sie do I Komunii św.:
    od marca spotkania dla dzieci będą sie odbywały regularnie w domu parafialnym z podziałem na grupy. Dokładny harmonogram tych spotkań znajduje się na stronie internetowej Katedry pod adresem: www.katedra.legnica.pl/komunia. Prosimy rodziców o zapoznanie się z tym grafikiem i umożliwienie dzieciom udziału w tych katechezach.
  • Przypominamy o planowenej od 23 do 28 maja pielgrzymce do Nadwórnej na Kresach Wschodnich, skąd pochodzi Obraz Matki Bożej, znajdujący się w naszej Katedrze. Bliższe informacje znajdują sie w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej. Jeżeli ktoś planuje udział w tej pielgrzymce, to prosimy, o jak naszybsze zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pielgrzymka się odbędzie, pod warunkiem, że będzie odpowiednia liczba chętnych.
  • Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które prowadzą Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosiły o pomoc finansową w remoncie Domu Dziecka. W tym domu pracuje Siostra Elżbieta Kot, związana z naszą parafią. Siostry, opiekujące się bezdomnymi dziećmi z wielkim trudem podjęły się koniecznych remontów. Poprosiły więc o możliwość zbiórki pieniężnej w naszej parafii na ten cel. Wyraziliśmy na to zgodę i jeżeli ktoś będzie miał życzenie wesprzeć wspomniany Dom Dziecka, to będzie to mógł uczynić w najbliższą niedzielę po Mszy św.
udostępnij