Warsztaty muzyczne Chóru Katedralnego


W dniach 29-30 marca br. odbyły się dla Chóru Katedralnego warsztaty, mające na celu przygotowanie do Triduum Paschalnego.

Prowadził je, zaproszony przez naszego dyrygenta, Damian Suchożebrski. Jest on zawodowym śpiewakiem, z doświadczeniem pracy artystycznej jako bas-baryton w wielu operach, występach scenicznych, a także jako chórzysta czy solista w zawodowych i amatorskich chórach wykonujący muzyke o rożnej stylistyce. Ma on ponadto doświadczenie w pracy dydaktycznej z chórami amatorskimi. Dlatego tez zaprosiliśmy go, aby podzielił sie z nami swoją wiedza i doświadczeniem. Prowadził te warsztaty, kładąc szczególny akcent na emisje głosu, świadoma prace nad ciałem w procesie wydobywania głosu; zwracam ponadto uwagę na kwestie dykcyjne a także interpretacje poszczególnych utworów.

Podobne warsztaty planujemy dokładnie za dwa tygodnie 12-14 kwietnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem Kutrowskim, dyrygentem chóru (500-345-210) oraz przez fb chóru katedralnego.

 

 

udostępnij