Wizytacja kanoniczna 2022 – program


INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTACJI KANONICZNEJ

 

Prawo kanoniczne zobowiązuje biskupa diecezjalnego do wizytacji kanonicznej przynajmniej raz na pięć lat, w każdej parafii jego diecezji.

****

W tym roku przypada czas wizytacji w parafiach naszego dekanatu Legnica Wschód.

****

W naszej parafii katedralnej wizytacja zaplanowana jest za tydzień w niedzielę 6 marca i przeprowadzi ją ks. Biskup Andrzej Siemieniewski.

****

Plan wizytacji jest następujący:

Ksiądz Biskup przybędzie do domu parafialnego o g. 8.45 i odbędzie rozmowę z ks. proboszczem

O godz. 10.00 nastąpi kanoniczne przywitanie Biskupa w Katedrze i będzie sprawowana główna Eucharystia ze sprawozdaniem duszpasterskim.

O godz. 11.30 zaplanowana jest Eucharystia z udziałem rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył ks. proboszcz, a homilię wygłosi Ks. Biskup)

O godz. 13.00 – Biskup będzie sprawował Mszę św. z zaprzysiężeniem nowej Rady Parafialnej i promocją lektorów

Po Mszy św. Ksiądz Biskup spotka się z Radą Parafialną w domu parafialnym

O godz. 15.15 – zaplanowana jest rozmowa z księżmi wikariuszami i księdzem rezydentem

o godz. 17.00 – odbędzie się spotkanie z grupami parafialnymi w katedrze; spotkanie zakończy się nieszporami o 17.30

o godz. 18.15 – Biskup rozpocznie wizytację kancelarii parafialnej

Wizytacja zakończy się spotkaniem z księżmi z dekanatu w domu parafialnym o godz. 19.00.

Bardzo liczymy na udział naszych Parafian we Mszach św. sprawowanych przez Księdza Biskupa, który przybywa w niedzielę do swojej katedry, która jednocześnie jest naszym kościołem parafialnym. Ks. Biskup pragnie się spotkać  z naszą wspólnotą parafialną, głosić nam Słowo Boże, błogosławić naszą wspólnotę i rozmawiać z duchownymi i wiernymi świeckimi o wszystkich sprawach dotyczących życia naszej parafii.

****

Zwracamy się ze szczególną prośbą do rodzin z małymi dziećmi (również tymi w wózkach), także do rodzin dzieci pierwszokomunijnych i rodzin, gdzie są kandydaci do bierzmowania oraz wszystkich rodzin, o przybycie w niedziele na Mszę św. o godz. 11.30. Wiele jest takich rodzin, które wspólnie – rodzice z dziećmi – uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Te rodziny są szczególną nasza radością, dlatego pragniemy się spotkać z Księdzem Biskupem, w tym gronie i prosić
o pasterskie błogosławieństwo dla wspólnot małżeńskich i rodzinnych.

Równie serdeczną prośbę kierujemy do członków wspólnot i grup parafialnych, zwłaszcza tych, które mimo ograniczeń pandemicznych zachowały swoją aktywność i prosimy o przybycie poza wybraną Mszą św. także na spotkanie z Księdzem Biskupem i nieszpory o godz. 17.00. Bardzo liczymy na obecność.

udostępnij