„WRÓĆCIE DO DOMU” – MIESIĘCZNE REKOLEKCJEZAPRASZAMY CIĘ

kristman
rycek
bogdala
bielawski

Jakkolwiek myślisz o Kościele, to pamiętaj, że Kościół to przede wszystkim rodzina, czyli ludzie, a nie instytucja. A wiemy, że w rodzinie bywa różnie. Rodzina zwykle się szanuje, kocha, nie może żyć bez siebie; pragnie się spotykać, by razem przeżywać radości i smutki. Ale niestety bywa w rodzinie i tak, że rozbija ją zdrada, gniew, nieporozumienia.

Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła? Powodów może być bardzo wiele, ale najszybciej traci się wiarę, właśnie wtedy, gdy traci się żywy kontakt ze wspólnotą Kościoła, czyli z własną parafią, pozbawiając się duchowej siły, jaką daje ta wspólnota. Bez rodziny trudniej żyć, zwłaszcza wtedy, gdy przychodzi zły czas lub jakieś zagrożenie. Wtedy potrzeba kogoś, kto będzie wsparciem i przyjdzie z pomocą. W kwestii wiary takim wsparciem jest wspólnota Kościoła, czyli ludzie, którzy się spotykają, wspierają i pomagają sobie nie tylko w kwestii wiary, ale także w codziennym życiu.

Pandemia koronawirusa pokazuje nam, jak bardzo jesteśmy słabi i to, że potrzebujemy pomocy innych, czyli potrzebujemy siebie nawzajem.

Może jest to kolejna okazja, aby powrócić do wspólnoty Kościoła?

My duszpasterze zawsze pragniemy o tym mówić i pomagać w powrocie do Kościoła. Tu w naszej rodzinie, nikt Cię nie zapyta, dlaczego odszedłeś, nikt Cię nie potępi. Wręcz przeciwnie na nowo Cię przygarnie mówiąc: „dobrze, że jesteś”.

Także i Wy, którzy utrzymujecie żywy kontakt z parafią, którzy nie odeszliście od Kościoła, na pewno potrzebujecie umocnienia i wsparcia wspólnoty, bo wszyscy wiemy kim jest Kościół, czym jest Eucharystia, jak ważne jest słuchanie Bożego Słowa we wspólnocie.

My duszpasterze także potrzebujemy Waszej wiary i Waszego świadectwa, bo też jesteśmy słabi. Po prostu potrzebujemy siebie nawzajem.

Zapraszamy więc wszystkich do refleksji na temat Kościoła, wspólnoty i parafii. Służyć temu będą najbliższe październikowe niedziele w Katedrze. Będziemy mówić o Kościele jako rodzinie, a więc o Matce, Chlebie i domu. Będziemy się razem modlić za siebie nawzajem, także za chorych, za rodziny i za wszystkich którzy naszej modlitwy potrzebują, w tym także za zmarłych naszych parafian. Będziemy także adorować Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Zapraszamy wierzących i niewierzących, praktykujących i niepraktykujących, a także Was drodzy Bracia i Siostry, którzy angażujecie się na co dzień w życie parafii.

Zapraszamy każdego i zapraszamy z całego serca.

 

duszpasterze i wspólnota


W SKRÓCIE:


KIEDY?

ZAPRASZAMY CIĘ NA RÓŻNE WYDARZENIA PRZEZ CAŁY PAŹDZIERNIK

GDZIE?

WSZYSTKIE MOMENTY NASZEGO WSPÓLNEGO SPOTKANIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W DOMY, CZYLI W KATEDRZE LEGNICKIEJ

W JAKI SPOSÓB?

SAM WYBIERASZ: MODLITWA RÓŻAŃCOWA, EUCHARYSTIA, SPOWIEDŹ, NABOŻEŃSTWA, ROZMOWA


CODZIENNE INTENCJE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ:


– o umocnienie wiary parafian wierzących i praktykujących

– o nawrócenie parafian, którzy odeszli od Kościoła lub zaniedbali praktyki religijne

– o decyzję sakramentu małżeństwa dla związków niesakramentalnych

– o dobre owoce rekolekcji

– o ochronę parafian przez zakażeniem koronawirusem


Kalendarium rekolekcji
POBIERZ PLIK

PLAN REKOLEKCJI ``WRÓĆCIE DO DOMU``

POBIERZ PLIK Z PEŁNYM PLANEM DO WYDRUKU