X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła
 1. W najbliższą sobotę (16.06.), pod hasłem „W MOCY DUCHA” odbędziesię wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście. Będzie to kolejne Małe Spotkanie Młodych, które tym razem będzie miało wydźwięk ewangelizacji i pójścia z Dobrą Nowiną na miasto, by cała Legnicy usłyszała, jak Bóg jest dobry, jak zmienia życia człowieka, jaką daje radość, jak pozwala tworzyć wspólnotę. Program tego wydarzenia jest następujący:
  • 12.00 – Eucharystia w Katedrze
  • 14.00 – 16.00 – głoszenie Ewangelii na ulicach miasta
  • 17.30 – 20.30 Wieczór uwielbienia przed budynkiem Seminarium Duchownego
  • Dodatkowo o 14.00 przed budynkiem Seminarium spotkanie dla rodzin z dziećmi, połączone z zabawami ewangelizacyjnymi.
  • Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu.
  • SZCZEGÓŁY I PROGRAM NA: WWW.EWANGELIZACJA.LEGNICA.PL
 2. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci, (z wyjątkiem dzieci pierwszokomunijnych), nauczycieli i katechetów oraz rodziców, na Mszę św. w najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Natomiast dzieci pierwszokomunijne z klas III wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. dzieci te otrzymają pamiątkowe obrazki pierwszokomunijne.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w Katedrze po Mszy św. wieczornej. Jedynie w niedzielę (także dzisiaj) o godz. 18.00
 4. W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Mszę św. sprawujemy w intencjach zbiorowych.
 5. W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy wspólnotę modlitewną, rodziny oraz tych, którzy zainteresowali się powstającą wspólnotą adoracyjną, na adorację eucharystyczną, połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Dzisiaj o godz. 16.00 sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydencką.
 7. Jutro wyrusza kolejna parafialna pielgrzymka do sanktuariów polskich. Prosimy o modlitwę i zapewniamy także o modlitwie za całą parafię.
 8. Biuro Radia Maryja zaprasza na coroczną pielgrzymkę na Jasna Górę w dniu 8 lipca. Zapisy przyjmowane są w Biurze (ul. Św. Piotra 2a). Dokładne informacje znajdują się w gablocie. Koszt wyjazdu 65 zł.
 9. W piątek zapraszamy katechetów na spotkanie przedwakacyjne, które odbędzie się w domu parafialnym o godz. 19.30.
 10. Już dzisiaj informujemy, że od 18 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna według urzędowania wakacyjnego, tzn. we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do 11.00. W pozostałe dni tygodnia będzie nieczynna.
 11. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, od dzisiaj można nabyć książki z biblioteki proboszcza. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, jaki organizuje nasza parafia. Za tę formę wsparcie serdecznie dziękujemy.
 12. Dziękujemy także wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej niedzieli zwanej „inwestycyjną”. Aktualnie zbieramy fundusze na naprawę nagłośnienia oraz zakup kilku nowych mikrofonów i nowego rzutnika do Katedry. Dziękujemy także tym, którzy złożyli na ten cel ofiary indywidualne.

 

udostępnij