XI Niedziela Zwykła

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj na nabożeństwo i procesję eucharystyczną zapraszamy o godz. 18.00, natomiast od poniedziałku do czwartku włącznie po Mszy św. o 12.00. Także na zakończenie Oktawy, czyli w czwartek, Mszę św. o godz. 12.00 będzie sprawował Biskup Senior Stefan Cichy, który alumnom naszego Seminarium udzieli posługi akolitatu. Po Mszy św. Ks. Biskup poprowadzi procesję eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy. Po procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków.
 • Od piątku na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o godz. 18.00.
 • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się promocja nowych ministrantów. Zapraszamy szczególnie ich rodziców i bliskich. Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się agapa dla całej Służby Liturgicznej.
 • Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania osobom dorosłym z terenu diecezji, z tego względu wyjątkowo nie będzie jutro nabożeństwa do św. Józefa. Za tę zmianę przepraszamy.
 • W czwartek przypada 22 dzień miesiąca. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, Patronki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo będzie połączone z błogosławieniem róż. Po nabożeństwie będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Rity. (intencje można zgłaszać w zakrystii). Mszę św. odprawią tegoroczni neoprezbiterzy. Będzie to ich Msza św. prymicyjna w Katedrze. Po Mszy Księża udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
 • W sobotę przypada 40 rocznica święceń biskupich ś.p. Biskupa Tadeusza Rybaka. Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Zmarłego odprawi Ksiądz Biskup Marek Mendyk. Zapraszamy do modlitwy.
 • W tym tygodniu obchodzimy dwie uroczystości:
  • w piątek 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela
 • W piątek kończymy kolejny rok szkolny. Wszystkie dzieci i młodzież oraz nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku w najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Będziemy się modlić także o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Okazja do spowiedzi przed wakacjami w piątek od 17.00 do 18.30.
 • Raz jeszcze zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji ks. Marcina, który z dniem 26 czerwca został przeniesiony na inną placówkę. Pragniemy podziękować Księdzu za pracę w naszej parafii.
 • Dzisiaj o 20.00 kolejna Msza św. akademicka. Za tydzień zapraszamy na ostatnią przed wakacjami DWUDZIESTKĘ, czyli Akademicką Mszę Świętą. Odprawianie Mszy św. akademickich wznowimy od października .
 • Zapraszamy młodzież, studentów oraz wszystkich młodych duchem na Pierwsze Młodzieżowe Nocne Uwielbienie, które odbędzie się 23 czerwca (piątek) w Katedrze legnickiej o godz. 20.00. Pragniemy, by trwanie przed Najświętszym Sakramentem, uwielbieniowa muzyka, młody Kościół pozwolił nam otwierać się na Jezusa Chrystusa i działanie Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy!
 • Na zakończenie roku formacji zapraszamy wszystkich studentów z Duszpasterstwa Akademickiego IKONA, młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży KADOSZ oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na wspólne grillowanie, które odbędzie się 24 czerwca (sobota) za budynkiem plebanii o godz. 19.00
 • Maryjna Wspólnota Modlitewna przy parafii św. Jana Chrzciciela zaprasza na kolejną nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola, która rozpocznie się 24 czerwca Mszą św. o godz. 21.00 w kościele OO. Franciszkanów. Bliższe informacje w gablocie przy Katedrze.
 • W Kinie Piast (przy ul. Biskupiej) odbywa się projekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci”, opowiadający o potędze modlitwy różańcowej. Ks. Proboszcz zaprasza do wspólnego oglądania tego filmu w środę 21 czerwca, o godz. 16.00, zwłaszcza wspólnotę modlitewną, wspólnotę Betania, Parafialny Zespół Charytatywny, Bractwo św. Józefa i inne wspólnoty parafialne oraz wszystkich chętnych Parafian. Zbieramy się w środę przy wejściu do kina o godz. 15.45.
udostępnij

Warto również zobaczyć