XII Niedziela Zwykła

 • W najbliższy czwartek, 29 czerwca, przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów naszej Diecezji, Patronów miasta Legnicy i naszego kościoła parafialnego – Legnickiej Katedry.
  Tegoroczny przebieg uroczystości odpustowej będzie wyglądał następująco:

  • od jutra rozpoczynamy Triduum ku czci Świętych Apostołów. Nabożeństwo to odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.
  • ponadto w środę (28 czerwca) o godz. 18.30 Nieszpory i Msza św. z Wigilii uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła
  • czwartek (29 czerwca) – dzień Uroczystości o godz. 18.00 nieszpory i o godz. 18.30 główna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Seniora Stefana Cichego, w koncelebrze z zaproszonymi kapłanami miasta Legnicy oraz Kapituły Katedralnej. Homilię wygłosi ks. Janusz Kozyra, dawny wikariusz katedralny.
  • Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian i Mieszkańców Legnicy do udziału w uroczystościach odpustowych.
 • Jak co roku w wigilię Odpustu, czyli w środę na Mszę św. o 18.30 zapraszamy także Radę Parafialną, oraz wszystkich związanych z posługą w Katedrze: Wspólnotę Betania z Panią Zakrystianką i chór katedralny z Panem Organistą oraz Służbę Liturgiczną. Po Mszy św. w domu parafialnym odbędzie się świąteczne spotkanie.
 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy do Katedry codziennie do piątku włącznie o godz. 18.00.
 • W związku z rozpoczętymi wakacjami w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna jedynie we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do 11.00; Msze św. w okresie wakacji sprawujemy bez zmian; nie będzie natomiast niedzielnej jutrzni i nieszporów oraz Mszy św. Trydenckiej; ponadto dzisiaj o 20.00 ostatnia przed wakacjami Msza św. Akademicka.
 • W piątek przypada ostatni dzień czerwca, zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych w czerwcu Parafian oraz za poleconych zmarłych.
 • W najbliższą I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy szczególnie serdecznie na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N. Maryi Panny i Mszę św.
 • Po kończącym się procesie osuszania Katedry, w lipcu planujemy I część kolejnego etapu remontu Katedry, polegającego na odtworzeniu tynków przy kaplicy św. Jana Pawła II oraz w kruchcie i w kaplicy pod wieżą. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy regularnie składają dodatkowe ofiary na inwestycje gospodarcze.
 • Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje życzymy miłego odpoczynku, przypominając o świętowaniu Dnia Pańskiego, czyli niedzieli. Dzisiaj o 11.30 sprawujemy Mszę św. z okazji zakończonego roku szkolnego.

PODZIĘKOWANIE

Księdzu Marcinowi, który od jutra rozpoczyna pracę duszpasterską na nowej placówce w parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach serdecznie dziękujemy za posługiwanie w naszej parafii i kapłańską braterską wspólnotę, życząc wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w dalszym kapłańskim posługiwaniu.

udostępnij

Warto również zobaczyć