XIV Niedziela Zwykła

XIV Niedziela Zwykła
  • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach i nawiedzających naszą Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św.
  • W czasie wakacyjnym Msze św. w Katedrze sprawujemy bez zmian, jedynie nie ma niedzielnej jutrzni i nieszporów. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do 11.00. Natomiast Zgodnie z wcześniejszą informacją dzisiaj nie będzie Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckiej.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada 13 dzień miesiąca, upamiętniający objawienia fatimskie. Zatem o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjnie nabożeństwo Apelu Fatimskiego. Intencje na Mszę św. zbiorową można zgłaszać każdego dnia do czwartku włącznie, w zakrystii.
  • Usilnie prosimy, aby zwłaszcza w okresie wysokich temperatur, zwracać jednak uwagę na strój, jaki zakładamy idąc do kościoła, szanując to miejsce oraz ludzi, którzy przychodzą się tutaj modlić.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej. Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 13.00.
  • Od pierwszego dnia wakacji studenci oraz młodzież rozpoczęli prace remontowe piwnicy w budynku plebanii. Zbijane są tynki, piaskowane cegły, czekają nas wylewki podłóg, kładzenie instalacji elektrycznej, wstawianie okien oraz wyposażenie wszystkich pomieszczeń. Po każdej Mszy św. studenci z duszpasterstwa akademickiego oraz młodzież z duszpasterstwa młodzieży będą zbierali ofiary przeznaczone na ten właśnie cel. Na rozdawanych przez nich ulotkach jest również adres internetowy poprzez, który można wesprzeć nas online. Za wszelki przejaw dobroci serca w imieniu młodych ludzi serdecznie dziękujemy. WSPARCIE ONLINE – TUTAJ
udostępnij

Warto również zobaczyć