XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła
 • W najbliższą środę (15 sierpnia) obchodzimy największe święto maryjne UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to jeden z tych dni poza niedzielą, w które wierni są zobowiązani do udziału w Eucharystii. Zatem na Msze św. zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę, tj. o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia tegorocznych ziół i owoców.
 • Dzień 15 sierpnia upamiętnia Bitwę Warszawską w 1920, stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej i obchodzony jest także jako święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Msza św. za Ojczyznę i Wojsko Polskie będzie sprawowana w Katedrze o godz. 10.00.
 • Uroczystość Wniebowzięcia to także dzień wielkiego odpustu w naszym diecezjalnym Sanktuarium w Krzeszowie. Suma odpustowa w Bazylice Krzeszowskiej sprawowana będzie o godz. 12.00. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej.
 • Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Tradycyjnie o 18.30 zapraszamy na Mszę św., a po niej na nabożeństwo apelu fatimskiego. Intencje modlitewne na ten dzień przyjmujemy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę przypada 19 dzień miesiąca, zatem razem z Bractwem św. Józefa zapraszamy na Mszę św. o 18.30 poprzedzoną nabożeństwem do św. Józefa.
 • We wtorek wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Kolbe, męczennika Oświęcimia.
 • Od 23 do 26 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się jubileuszowe, 25 Spotkanie Młodych. To święto młodzieży obejmować będzie wspólną modlitwę, śpiew, konferencje. Z młodymi ludźmi spotkają się m.in. zakonnik Leon Knabit, muzyk i dziennikarz Jan Pospieszalski oraz ks. Waldemar Cisło – dyrektor sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Swoją obecność potwierdził również zanany zespół niemaGOtu. Tegorocznemu spotkaniu, poświęconemu Osobie Ducha Św., będzie towarzyszyło hasło „Przyjdź”. Młodzież naszej parafii zapraszamy do uczestnictwa. Bliższych informacji udziela ks. Robert.
 • W najbliższą czwartek (16 sierpnia) dzień imienin obchodzi emerytowany Biskup Legnicki Stefan Cichy. Mszę św. za Czcigodnego Solenizanta będziemy sprawowali w Katedrze w czwartek o 12.00
 • Parafia pw.  Jacka w Legnicy zaprasza na uroczystość Jubileuszu 50-lecia istnienia. Uroczysta Msza św. w tamtejszym Sanktuarium, połączona z odpustem ku czci św. Jacka, będzie sprawowana w niedzielę 19 sierpnia o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, inwestycyjnej.
 • Na stojaku pojawiły się, przygotowane przez naszą parafię, foldery dla turystów, ułatwiające zwiedzanie Katedry Legnickiej. Są one zapowiedzią planowanego w najbliższym czasie wydania obszerniejszego przewodnika po Katedrze.
udostępnij

Warto również zobaczyć